امروز: شنبه 29 شهریور 1399 برابر با 19 سبتامبر 2020

منطقه آزاد انزلی الگوی موفقی از اجرای دولت الکترونیک

  • دوشنبه, 04 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی : خدماتی که در چارچوب دولت الکترونیک از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی ارائه می شود در زمینه های سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی، مکاتبات اداری، فعالیت های عمرانی و شهرسازی، امور بندری و حوزه های مرتبط با گردشگری است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، مهندس سید مهدی نقوی عضو هیأت مدیره و معاون توسعه مدیریت این سازمان با بیان اینکه از طریق ارائه خدمات متنوع به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، این منطقه به الگوی موفقی از اجرای دولت الکترونیک تبدیل شده اظهار داشت: تسهیل و تسریع در خدمات قابل ارائه تحت وب، امکان انجام امور اداری مرتبط با فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران در هر زمان و مکان بدون الزام مراجعه فیزیکی، کاهش هزینه های تردد و صرف زمان جهت انجام امور اداری و رعایت حقوق شهروندی با توجه به امکانات جدید ارتباطی، مهمترین شاخص ها و دست آوردهای اجرای دولت الکترونیک می باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان یک سازمان پیشرو در ارائه خدمات دولت الکترونیک، زیرساخت ها و خدمات متنوعی در اختیار ارباب رجوع خود قرار داده اضافه کرد: خدماتی که در چارچوب دولت الکترونیک از سوی این سازمان ارائه می شود در زمینه های سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی، مکاتبات اداری، فعالیت های عمرانی و شهرسازی، امور بندری و حوزه های مرتبط با گردشگری است.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی مهمترین خدماتی که بر بستر دولت الکترونیک در حوزه های مرتبط با فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری ارائه می شود را از این قرار عنوان کرد: سامانه ثبت شرکت ها و مالکیت معنوی و صنعتی، سامانه صدور مجوز فعالیت های اقتصادی، سامانه استعلام مجوزهای اقتصادی، سامانه جامع امور صنایع و سامانه جامع خودرویی منطقه آزاد انزلی، مجموعه خدماتی است که در راستای آسان سازی فرآیندهای اداری مرتبط با فعالیت های مختلف مرتبط با امور اقتصادی و سرمایه گذاری از سوی این سازمان ارائه می شود.

نقوی افزود: از سوی دیگر سامانه پیش اظهاری در گمرک منطقه به منظور تسریع در ترخیص کالا، سامانه ثبت سفارش و سامانه کمیسیون ارزش افزوده، نیز در لیست خدمات در حال ارائه از سوی سازمان قرار دارد.

وی در خصوص خدمات دولت الکترونیک در بخش های عمرانی و شهرسازی گفت: سامانه خدمات الکترونیک مجوزهای شهرسازی، سامانه نظام مهندسی سازمان منطقه آزاد انزلی، سامانه مهندسین نقشه بردار و سامانه Epl از جمله مهمترین سامانه هایی که در بخش های مرتبط با فعالیت های معاونت عمرانی و شهرسازی ارائه می شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه به منظور راهنمایی و اطلاع رسانی به ارباب رجوع سازمان با تکیه بر خدمات دولت الکترونیک در درب ورودی ساختمان اداری سازمان، میز خدمت حضوری و الکترونیکی مستقر شده است اضافه کرد: به منظور رعایت حقوق شهروندی مراجعه کنندگان به سازمان و کاهش مراجعات فیزیکی سامانه رهگیری مکاتبات اداری، سامانه صدور کارت سبز مسافری ایجاد شده و در راستای اعمال نظارت شهروندان بر عملکرد بخش های مختلف سازمان نیز سامانه صدای شهروند و سامانه ثبت انتقادات و پیشنهادات در پرتال سازمان ایجاد شده است.

وی با اشاره به وجود سامانه جامع امور بندری جهت بهره مندی تجار و بازرگانانی که کالاهای خود را از طریق مجتمع بندری کاسپین وارد و صادر می کنند، افزود: در حوزه های زیرساختی دولت الکترونیک نیز پروژه ایجاد شبکه فیبر نوری و بستر دسترسی برای ارتباطات ثابت پرسرعت با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گرفته و در عین حال سامانه شهرهوشمند و خدمات شهروندی هوشمند به صورت پایوت در سطح کشور، با همکاری شرکت ایرانسل در منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است.

عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی، خدمات الکترونیک سازمان متبوع خود را در بخش گردشگری مشتمل بر سامانه اطلاعات مکانی و جغرافیایی محدوده منطقه و سامانه تور مجازی ۳۶۰ درجه اعلام کرد و گفت: سامانه های کاربردی درون سازمانی شامل سامانه اتوماسیون اداری، سامانه یکپارچه آماری، سامانه گردش کار و سامانه پیام کوتاه نیز جزو سامانه هایی است که با استفاده از ظرفیت های خدمات قابل ارائه در دولت الکترونیک، تسهیل و تسریع ارتباطات درون سازمانی، بابرخی نهادهای استانی و کشوری و دبیرخانه شورایعالی از سوی این سازمان در دسترس قرار گرفته است.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22650

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی