امروز: دوشنبه 07 بهمن 1398 برابر با 27 ژانویه 2020

 

 

تحقق یک رویا در آستانه اقدام و عمل

  • دوشنبه, 18 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پس از سالها و با تلاش شهرداری شورای اسلامی شهر و شرکت آب و فاضلاب احیای رودخانه های گوهر رود و زرجوب از مرحله مطالعه و بررسی به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، بالاخره و بعد از سالها انتظار و مطالبه شهروندان احیای رودخانه های گوهر رود و زرجوب از ماههای اخیر با دستور اکید شهردار و ریاست شورای شهر در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی های علمی انجام شده و رایزنی های صورت گرفته در سطح معاونت ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، با حمایت و نظر ویژه آقای دکتر نوبخت در زمینه تامین بودجه این طرح کلان اقدامات از مرحله مطالعه و بررسی به مرحله اجرا درآمد.

احداث تسویه خانه شیرابه و تسویه خانه کود آلی در این راستا و با نظر کارشناسان به عنوان گام های ابتدایی احیای رودخانه ها توسط شهرداری و در کمترین زمان ممکن احداث و به بهره برداری رسید و به صورت موازی با اجرای این طرح ها مجموعه مدیریت شهری مذاکرات خود را با سایر منابع آلاینده رودخانه ها از جمله شهرک صنعتی و دانشگاه علوم پزشکی آغاز کرد و تلاش ها برای حذف نقاط آلاینده رودخانه ادامه یافت.
با هماهنگی های صورت گرفته و همکاری و تعامل شرکت آب و فاضلاب و تشکیل کارگروههای مشترک بین شهرداری و آب و فاضلاب و تعیین پیمانکار گام بعدی طرح احیای رودخانه ها موسوم به "تحقق یک رویا" با هدف انتقال آب گوهر رود به تسویه خانه جنوبی روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه در محدوده لاکان جنب دهکده گیل در جوار رودخانه گوهر رود با حضور مسئولین و مقامات استانی و مردم و تشکلهای مردم نهاد کلنگ زنی خواهد شد.
انتهای پیام / 083470
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22788

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی