امروز: شنبه 25 مرداد 1399 برابر با 15 آگوست 2020

موزه مشاهیر در گیلان تاسیس می شود

  • شنبه, 23 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از بهره برداری موزه مشاهیر گیلان در ایام نوروز ۹۹ خبر داد و گفت: تاکنون جهت احداث ساختمان موزه بیش از پنج میلیارد ریال و همچنین برای ساخت تندیس مشاهیر و مفاخر استان دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس شهرود امیرانتخابی با اعلام این خبر اظهار کرد: موزه مشاهیر گیلان با مساحت ۳۸۰ مترمربع در سه طبقه در موزه میراث روستایی گیلان تاسیس می شود.

وی افزود: تاکنون ساختمان موزه مورد بهربرداری قرار گرفته و تعدادی از تندیس های مربوط به شخصیت های برجسته گیلان مانند آیت الله بهجت فومنی، شیخ زاهد گیلانی، حاج حسن حجتی، پروفسور فضل الله رضا، جعفر خمامی زاده، میرزا کوچک جنگلی، محمدعلی مجتهدی و... آماده و در داخل موزه نصب شده است.

امیرانتخابی گفت: تاکنون جهت احداث ساختمان موزه بیش از پنج میلیارد ریال و همچنین برای ساخت تندیس مشاهیر و مفاخر استان دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان ادامه داد: مقدمات صدور مجوز موزه از سوی معاونت میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فراهم شده است که پس از رفع نواقص، نسبت به صدور مجوز موزه مشاهیر گیلان اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به بهره برداری از ساختمان موزه مشاهیر، تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبار کافی، ساخت مابقی تندیس ها و بهره برداری کامل موزه مشاهیر گیلان در ایام نوروز ۹۹ صورت پذیرد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22837

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی