امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

  • معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان ؛
گیلان جزو چهار استان اول با سواد کشور

  • شنبه, 07 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان : گیلان با ۹۷ و 9 دهم درصد جزو چهار استان باسواد کشور است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سیروس محمدی در آیین گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی در آستارا گفت : برای ارتقای این آمار به 100 در صد تلاش می کنیم.
وی با اشاره به فعالیت هزار و ۶۰۰ آموزشیار در گیلان افزود : کتاب ها و کلاس های نهضت بر اساس نیاز مخاطبان تهیه و تدوین می شود.
معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان گفت : همکاری با دستگاه های اجرایی متولی برای برگزاری کلاس‌های سوادآموزی و مهارت آموزی به خوبی ادامه دارد و در این راستا مددجویان بازمانده از تحصیل را نیز پوشش داده می شود.
مدیر آموزش و پرورش آستارا هم با بیان اینکه میانگین باسوادی در آستارا ۹۷ و 6 دهم درصد است گفت : ۳۳۰ نفر در دوره فرد به فرد معادل سوم ابتدایی، ۴۱۰ نفر در دوره تحکیم سواد معادل چهارم ابتدایی و ۱۱۰ نفر در دوره انتقال، معادل ششم ابتدایی مشغول تحصیل هستند.
سجاد موسوی با اشاره به گستردگی جامعه آماری سواد آموزان تصریح کرد : سواد آموزی شامل افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله می شود و بیشتر بیسوادان از شهرهای همجوار برای سواد آموزی به آستارا می آیند.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22983

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی