چاپ کردن این صفحه

  • استاندار گیلان تأکید کرد:
تعطیلات نوروز فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های گیلان

استاندارگیلان با تأکید بر لزوم تشکیل کمیته های ستاد تسهیلات سفر ظرف ۱۰ روز آینده، گفت: تعطیلات نوروز فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های گیلان در حوزه های مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ارسلان زارع عصر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، افزود: به منظور توسعه گردشگری به ویژه گردشگری داخلی نیازمند ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب، متنوع، مفید و بهینه به مسافران گردشگران هستیم.

وی همچنین در ادامه به شرح وظایف ستاد تسهیلات سفر و کمیته‌های زیر نظر آن اشاره کرد، گفت: ستاد تسهیلات سفر دائمی است و باید در طول سال فعال باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه بیشتر مباحث مطرح شده در این جلسه مربوط به نوروز ۹۹ است، افزود: رسالت و وظیفه این ستاد و کمیته خاص نوروز نبوده و در طول سال حتماً باید کمیته‌ها توسط دبیران برگزار شود.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته‌های مربوط به آن حداکثر تا ۱۰ روز آینده در استان گیلان، اظهار کرد: این موضوع سبب می‌شود که برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مسافران نوروزی انجام شود.

زارع با بیان اینکه گیلان از تمام شاخص‌های لازم برای جذب گردشگر داخلی و خارجی برخوردار است، گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب، درست و اصولی برای افزایش میزان حضور به ویژه ماندگاری گردشگران برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر بر اساس آمارهای ارائه شده سرعت جذب گردشگر در ایران به ویژه گردشگر خارجی به نسبت گذشته افزایش است، بیان کرد: تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای معرفی بیشتر ظرفیت‌ها و البته توانمندی‌های استان گیلان، آداب و رسوم و ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، هنری است.

استاندار گیلان ادامه داد: در فرصت باقیمانده باید همه چالش‌ها، درخواست‌ها و آسیب‌های سال‌های گذشته بررسی و برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم امسال فرصت‌های خوبی برای حضور گردشگران در استان گیلان داشته باشیم، افزود: ترافیک یکی از معضلاتی که در زمان سفر با آن مواجه هستیم. قطعه باقی‌مانده از مسیر آزادراه قزوین - رشت در محدوده منجیل به رودبار در حال اجرا است که امیدواریم در موعد مقرر تکمیل و بهره‌برداری شود.

زارع تصریح کرد: قطعاً با این وضعیت در نوروز امسال با مشکل مواجه خواهیم بود به همین جهت باید برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و امکانات و زیرساخت‌های لازم برای رفع معضل پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان علاوه بر ظرفیت‌های زمینی و هوایی از خطوط ریلی نیز برخوردار است، گفت: باید از این ظرفیت نیز برای ورود گردشگر با توجه به چشم انداز زیبای مسیر استفاده کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ستاد تسهیلات سفر تشکیل و نسبت به سال گذشته فعال‌تر خواهد بود، ادامه داد: باید از همه ظرفیت‌ها اعم از آموزش و پرورش، شهرداری، بخشداری و بخش خصوصی برای رونق و توسعه صنعت گردشگری استان استفاده کنیم.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 23226