امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399 برابر با 10 آگوست 2020

نگاهی به پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت + عکس

  • سه شنبه, 15 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت با اجرای گروه های مختلف هنری در بخش های موسیقی ،نمایش و...در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت با استقبال باشکوهی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس احمد جعفری مسئول آموزشگاه موسیقی ماندولین با بیان این مطلب که جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت باعث هم‌اندیشی و رقابت سالم مابین هنرجویان آموزشگاه‌های هنری رشت می گردد گفت: شرایط امسال جشنواره نسبت به سالهای گذشته بسیار عالی و رشد کیفی خوبی داشته است.
جعفری با اشاره به اینکه امسال نیز مثل سالهای گذشته استقبال بسیار خوب بوده است گفت:امسال آموزشگاه ماندولین 8 اجرا را در این جشنواره خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هنرجویان این آموزشگاه دارای مقام های کشوری هستند گفت : در جشنواره امسال 20 نوازنده در رده های ستی 5 الی 39 سال مشتمل از دختر و پسر در رشته های کلاسیک ، کودک ،ایرانی و در سازهای سنتور ،گیتار و ویلون اجرا خواهند داشت.

پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت از 10 الی 20 بهمن ماه 98 در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت در حال برگزاری است.

به گزارش رشت پرس مسئول آموزشگاه نمایشی پروین با بیان این مطلب که جشنواره فرهنگی و هنری فجر یکی از برنامه های مفید برای هنرجویان است گفت : امسال  در این جشنواره  هنرستان زینبیه که اولین و تنها ترین هنرستان نمایشی است شرکت کردند.
عشقی افزود: 11 فیلم کوتاه به همت هنرجویان ساخته و موضوع آن زندگی خود بود ساخته شد.
وی با بیان این مطلب که 12 هنرجو شرکت خواهند کرد گفت : آنچه بر صحنه تماشاگران خواهند دید از صفر تا 100 آن را هنرجویان انجام دادند و حتی برخی از فیلم ها از گوشی موبایل گرفته شد.
عشقی با بیان اینکه حضور این هنرجویان در جشنواره سبب انگیزه در آنها خواهند شد گفت : 12 هنرجو به نام های مبینا آزادی،آیدا میربابایی،نگار ملک،حدیث سعیدلو،حنانه مهدوی،المیرا جدیدالسلام،فرنازصبحی ،بهار کاظم زاده در این جشنواره حضور خواهند داشت.
پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت از 10 الی 20 بهمن ماه 98 در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در حال برگزاری است.

به گزارش رشت پرس مدیر آموزشگاه موسیقی سپهر در مورد برگزاری این جشنواره گفت : جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت فرصتی مناسب برای بروز استعدادها و آشنایی هنرجویان با صحنه و کار حرفه ای می شود.
دولتی افزود: امسال چهارمین سالی است که آموزشگاه سپهر در جشنواره فرهنگی و هنری فجر شرکت می کند و در بخش هایی از جمله موسیقی کودک ،اصیل و کلاسیک به اجرا خواهند پرداخت.
مدیر آموزشگاه سپهر با بیان این مطلب که سعی کردیم در آموزشگاه تدریس موسیقی ایرانی را در اولویت قرار دهیم افزود: نسل های جوان که علاقه مند به یادگیری موسیقی هستند آنها را با  ساخت و نوع موسیقی ایرانی آشنا کنیم.
پنجمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت از 10 الی 20 بهمن ماه 98 در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت در حال برگزاری است.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 23349

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی