امروز: یکشنبه 19 مرداد 1399 برابر با 09 آگوست 2020

تشکیل شعبات ویژه‌ در گیلان جهت رسیدگی به جرایم انتخاباتی

  • جمعه, 18 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از تشکیل شعبات ویژه‌ای در سراسر این استان برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی خبر داد و گفت: تاکنون پرونده‌ای در این مورد در گیلان تشکیل نشده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس با تأکید بر اینکه اگر داوطلبان انتخاباتی به تذکرات قانونی داده شده توجه نکنند دستگاه قضایی با قاطعیت با آنان برخورد خواهد کرد اظهار داشت: به دستور رئیس کل دادگستری گیلان شعبات ویژه‌ای در سرتاسر این استان برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی تشکیل شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان تشکیل شعبات ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی نامزدها در دادسراها و دادگاه‌های استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: دستگاه قضایی در حوزه پیشگیری و در بخش رسیدگی و مقابله دو رسالت دارد و بر اساس مفاد قانونی اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

آقایی رسالت دستگاه قضایی در حوزه پیشگیری را بر اساس ماده 67 قانون جرایم انتخاباتی مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حوزه رسیدگی و مقابله نیز دستگاه‌ قضایی طبق ماده 17 قانون جرایم انتخاباتی شعبات ویژه‌ای را تشکیل می‌دهد و در همین راستا به صورت فوق‌العاده به این پرونده رسیدگی می‌کند.

وی با بیان اینکه قانونگذار در تبصره ماده 67 به نامزدها انتخاباتی اعتماد داشته و داوطلبان طبق آن مصونیت از تعقیب دارند خاطرنشان کرد: انتظار داریم داوطلبان و نامزدهای انتخاباتی در سراسر گیلان فعلاً در مرحله تبلیغات از این فرصت قانونی استفاده کنند و از این حس اعتمادی که قانونگذار به آنان دارد بهره کافی را ببرند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه داوطلبان انتخاباتی باید به معرفی توانمندی‌ها و استعدادهای خود اقدام کنند اظهار داشت: در همین راستان دادستان‌ها و رؤسای دادگستری در میعادگاه‌های نماز جمعه به تبیین بایدها و نبایدهای انتخاباتی پرداخته و در جهت تنویر افکار مردم تلاش می‌کنند.

آقایی فضای حاکم بر استان گیلان در آستانه برگزاری انتخابات مجلس را فضایی آرام خواند و با بیان اینکه داوطلبان توسط مرجع صلاحیت‌دار قانونی یعنی ناظران و شورای نگهبان به مردم معرفی شده‌اند افزود: در حال حاضر شور و نشاط انتخاباتی بر مردم استان حاکم است و آنان در حال بررسی کاندیداها و افراد اصلح هستند.

انتهای پیام/083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 23391

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی