امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399 برابر با 11 آگوست 2020

برگزاری دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشورnoptex در منطقه آزاد انزلی

  • دوشنبه, 28 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نخستین استارت آپ کشوری اپتیک با هدف حمایت از تولید و ایده های برتر اپتیکی به عنوان یک رویداد جنبی در نمایشگاه تخصصی منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور با عنوان noptex با حضور بیش از ۳۰ تولید کننده و واردکننده حوزه اپتیک کشور در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی این منطقه برگزار شد.

از نکات جالب توجه نمایشگاه تخصصی مزبور وجود رویکرد تجاری و آموزشی در آن بود که براساس آن اقدام به اجرای کارگاه های آموزشی در زمینه های فیتینگ عدسی های تدریجی، ارائه مشاوره صحیح به مشتری جهت انتخاب عینک تدریجی، آشنایی با انواع کوتینگ وکاربرد آن، آشنایی با ساخت فریم عینک و آلیاژهای مرتبط با آن نمود؛ و در پایان کارگاه های آموزشی برپا شده، مدرک حضور در این دوره های آموزشی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی به شرکت کنندگان اعطا شد.

بنا براین گزارش دکتر روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز به همراه معاونین و مدیران این سازمان از نمایشگاه تخصصی اپتیک بازدید به عمل آورد و در گفتگو با شرکت کنندگان در نمایشگاه مباحث مرتبط با تسهیل سرمایه گذاری و واردات در این بخش را مورد بررسی قرار داد.

از دیگر فعالیت های جنبی دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور که به میزبانی مرکز همایش ها و نمایشگاهی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، برپایی نخستین استارت آپ کشوری اپتیک بود، که با هدف حمایت از تولید و ایده های برتر اپتیکی با پشتیبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یک رویداد جنبی نمایشگاه تخصصی برگزار و طرح های نوین و خلاقانه ای نیز به شرکت کنندگان معرفی شد.

دراستارت آپ برگزار گردیده، پس از بررسی چندین طرح ارائه شده، یک طرح در زمینه تولید صنعتی فریم، یک طرح در خصوص تولید مواد اولیه انواع عدسی، دو طرح با محوریت تولید فریم های دست ساز، دو طرح در زمینه نرم افزارهای اپتیک پایه، یک طرح با موضوعیت تولید لنزومترویک و طرحی دیگر در زمینه تولید عدسی مورد بررسی قرار گرفته و پذیرفته شد.

انتهای یپام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 23464

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی