امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

برنامه های مشترک کتاب و کتابخوانی در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود

  • دوشنبه, 25 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی به همکاری های مختلف کتابخانه های عمومی و سازمان منطقه آزاد انزلی در سال های گذشته اشاره و برگزاری مشترک سه دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را نماد این همکاری های موفق عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان صبح امروز دوشنبه(25فروردین) و در نخستین جلسه کاری سال جدید با موضوع ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با سید حجت مهدوی سعیدی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی دیدار و گفتگو کرد.
کرمی: منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق مستعد در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است
در این دیدار که زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ محمد حسن پور، مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی و مهدی کاظمیان، مدیر روبط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز حضور داشتند در خصوص گسترش همکاری های دو مجموعه و همچنین برنامه ریزی برای اجرای برنامه های مشترک فرهنگی در سطح ملی و بین المللی بحث و تبادل نظر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست به همکاری های مختلف کتابخانه های عمومی و سازمان منطقه آزاد انزلی در سال های گذشته اشاره و برگزاری مشترک سه دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را نماد این همکاری های موفق عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین یکی از اهدف مهم مجموعه کتابخانه های عمومی را شناسایی ظرفیت های دستگاه های مختلف اجرایی در استان برای ایجاد بسترهای مناسب در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه عنوان و منطقه آزاد انزلی را بدلیل ویژگی های منحصر بفرد در حوزه گردشگری و اقتصادی یکی از مستعدترین مناطق دانست.
مهدوی: خود را خادم کتاب می دانیم
سید حجت مهدوی سعیدی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار اهمت مقوله کتاب و کتابخوانی از منظر مکاتب، ادیان و اندیشمندان مختلف جهان را یادآور شد و با بیان اینکه همه فلاسفه بزرگ تاریخ، بر مزیت های بسیار و پرشمار مطالعه اشاره کرده اند گفت: مطالعه کتاب انسان نا آگاه را آگاه می سازد و این آگاهی موجب ایجاد جوامع آگاه و در نهایت زندگی سعادتمند می شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی منافع پویا بودن این سازمان در مسائل فرهنگی را در نهایت به نفع استان برشمرد و با اذعان به فعالیت های مشترک فرهنگی با اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، بر ادامه این همکاری های مشترک به طور جدی تر تاکید کرد.
مهدوی همچنین با بیان اینکه ما خود را خادم کتاب می دانیم از برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد انزلی برای ایجاد پاتوق های کتابخوانی دائمی به منظور نقد و بررسی کتاب و رونمایی از آثار فاخر ادبی در این منطقه خبرداد.
وی همچنین فعال تر شدن کتابخانه های عمومی سیار و مشارکتی در این منطقه و نیز تقویت منابع موجود در این کتابخانه ها را از دیگر برنامه های سازمان با کمک اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برشمرد.
گفتنی است در این دیدار زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ محمد حسن پور، مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی و مهدی کاظمیان، مدیر روبط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص گسترش همکاری های دوجانبه، برگزاری برنامه های ویژه فرهنگی در سطح ملی و بین المللی و ایجاد کتابخانه عمومی در منطقه زیباکنار مطالبی بیان داشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 23830

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی