امروز: شنبه 15 آذر 1399 برابر با 05 دسامبر 2020

تمهیدات بهداشتی آموزش و پرورش برای برگزاری حضوری امتحانات پایان سال

  • شنبه, 20 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

الهیار ترکمن درباره تمهیدات این وزارت خانه برای حضور دانش آموزان در امتحانات پایان سال به طور حضوری توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، علی الهیار ترکمن معاون برنامه و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره تمهیدات بهداشتی برای برگزاری آزمون‌های حضوری دانش آموزان اظهار کرد: با توجه به اینکه در ابتدای شروع کرونا در کشور ترانه برای تجهیز مدارس در نظر گرفته شده بود از همین تجهیزات برای حفظ پروتکل‌های بهداشتی در طول برگزاری امتحانات استفاده می‌کنیم.

او ادامه داد: علاوه بر این موضوع به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم حتی اگر تصمیم بر بازگشایی مدارس هم باشد تمام پروتکل‌های بهداشتی را لحاظ کرده و سلامت دانش آموزان برای ما بیش از هر موضوع دیگری در اولویت است بنابراین نگرانی بابت حفظ سلامتی فرزندانشان نداشته باشند.

 معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا سرانه ۱۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای تجهیز بهداشتی مدارس کافی است یا خیر، گفت:  زمانی که برای دریافت سرانه بهداشتی برنامه ریزی کردیم که تصور بر این بود که بعد از تعطیلات نوروز شرایط آماده بازگشایی خواهد بود که با توجه به مصوبات ملی استاد کرونا این اتفاق نیفتاد.

الهیار ترکمن تصریح کرد: با توجه به اینکه تجهیزات بهداشتی از قبیل مواد شوینده و ضدعفونی کننده خریداری شده است به دلیل بازگشایی نشدن مدارس باقی ماندند  در نتیجه در ایام امتحانات و بازگشایی مدارس از همین تجهیزات برای ضدعفونی کردن فضا‌های آموزشی بهره می‌گیریم.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 24093

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی