امروز: شنبه 15 آذر 1399 برابر با 05 دسامبر 2020

  • رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛
آماده کمک به منظور توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و رشد زیرساخت ها در این حوزه هستیم

  • دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان در دیدار با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تاکید بر آمادگی این سازمان برای هرنوع همکاری در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، نسبت به اجرای برنامه های مشترک فرهنگی اظهار امیدواری کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  سرهنگ حسن حبیبی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان صبح امروز یکشنبه(21اردیبهشت) با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که با حضور زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و کارشناسان دومجموعه برگزار شد، در خصوص تعامل هرچه بیشتر در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان بحث و تبادل نظر شد.
کرمی: جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان مسیر موفقی را طی کرده است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به فعالیت های متنوع کتابخانه های عمومی در جذب اقشار مختلف مردم به سمت و سوی کتابخانه ها، ایجاد علاقمندی به کتاب و جذاب سازی فعالیت های فرهنگی را مهمترین اقدام کتابداران در این حوزه عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین با بیان اینکه در این مقطع زمانی که بیماری کرونا بر فعالیت های فیزیکی کتابخانه های عمومی سایه انداخته، اما کتابداران با حضور در بستر فضای مجازی و تشکیل گروه های مجازی، اقدامات متنوعی با محوریت کتاب و کتابخوانی را به انجام می رسانند.
کرمی برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی را یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه دانست که با استفاده از ظرفت و بستر فضای مجازی و همزمان با سراسر کشور در استان گیلان نیز اجرا می شود و تا کنون بیش از20هزار نفر شرکت کننده مسیر موفقی را طی کرده است.
وی همچنین به اشتراکات فرهنگی و کارکردهای مشترک کتابخانه های عمومی و نظام آموزشی اشاره کرد و افزود: بر همین اساس تفاهم نامه همکاری مشترکی میان مجموعه کتابخانه های عمومی و آموزش و پررش استان گیلان به امضا رسیده است که تا کنون بسیار اثربخش و دارای برکات فراوانی بوده است.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان گیلان نیز در این نشست فعالیت های متنوع کتابخانه ها برای اقشار مختلف مردم را بسیار چشمگیر و دارای اثرات مثبت و سازنده ای عنوان کرد.
سرهنگ حسن حبیبی همچنین ضمن تاکید بر آمادگی این سازمان برای هرنوع همکاری در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، نسبت به اجرای برنامه های مشترک فرهنگی اظهار امیدواری کرد.
وی در پایان پیگیری برخی از موضوعات در قالب تفاهم نامه های همکاری مشترک میان اداره کل آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی را نیز از وظایف سازمان بسیج فرهنگیان استان برشمرد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 24104

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی