امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

  • پس از حدود سه ماه تعطیلی کتابخانه های عمومی بر اثر شیوع بیماری کرونا؛
آغاز فعالیت کتابداران کتابخانه های عمومی گیلان تحت تدابیر بهداشتی

  • چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان از روز دوشنبه(۲۹اردیبهشت) و پس از حدود سه ماه تعطیلی اجباری، با رعایت دستور العمل های بهداشتی و تجهیزات ایمنی نظیر دستکش، ماسک، الکل و شیلد فعالیت های کتابخانه ای خود را آغاز کردند.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین روز کاری خود پس از حدود سه ماه دوری از کتاب ها و قفسه های کتاب، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، با استقبال از بازگشایی کتابخانه های عمومی ضمن رعایت موارد ایمنی نسبت به پاکسازی کتاب ها، قفسه ها و سالن های مطالعه اقدام و این مراکز را برای حضور اعضای کتابخانه ها در مرحله دوم آماده می کنند.
گفتنی است، در فاز نخست بازگشایی کتابخانه‌ها با توجه به حضور نداشتن اعضا و مراجعان و به منظور بهره گیری مناسب از زمان، کتابداران به اصلاح، ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها، تکمیل پروفایل کتابخانه در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی و سامان دهی فضای داخلی کتابخانه، تعویض بارکدها و برچسب های مخدوش، منظم کردن رده های کتب موجود در قفسه ها، اصلاح داده ها از جمله رده های نادرست، فاقد بخش و ... و همچنین آماده سازی فضا و محیط کتابخانه برای حضور و خدمات رسانی به اعضا مطابق با دستورالعمل ارسالی اقدام خواهند کرد.

استان گیلان هم اکنون دارای ۸۲ باب کتابخانه عمومی نهادی با ۱۹۵ نیروی کتابدار فعال در کتابخانه های عمومی ۱۶ شهرستان است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 24169

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی