امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

هنرمندان گیلان در شرایط اورژانسی مالی هستند

  • سه شنبه, 27 خرداد 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد : هم اکنون درصد بالایی از جامعه هنری و هنرمندان استان در شرایط اورژانسی مالی هستند و اگر صدایشان شنیده نشود، تمام می شوند.

گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سید امیر مصباح افزود: بعد از بروز بحران کرونا و خانه نشینی اجباری، برآورد خسارت شد و همه نامه نگاری ها برای جذب حمایت ها انجام شد اما متاسفانه حمایت های انجام گرفته به هیچ عنوان پاسخگوی آسیب وارده نیست.
وی اظهار داشت: بسیاری از هنرمندان ما درآمدشان روزانه بوده چنانکه هنرمندان حوزه نمایش و موسیقی دچار لطمه حاد شدند آنگونه که شنیدن سخنان بسیاری از پیشکسوتان این حوزه ها انسان را متاثر می کند.
وی ادامه داد : با توجه به اعتباراتی که در این برهه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید، نگاه حمایتی انجام شد اما این موضوع به هیچ عنوان کافی نبود.
مصباح افزود: این اعتبارات حدود ۶۷۰ میلیون ریال بود که در راستای حمایت از تولیدکنندگان آثار محتوایی، هنرمندان نمایش، تقدیر از فیلمسازان جوان و تولید فیلم مستند هزینه شده است.
وی با بیان اینکه تحت فشار صداهایی هستیم که اگر شنیده نشوند، تمام می شوند، گفت: تقاضای ما آن است به اجرای طرح ها و برنامه های حمایتی سرعت بخشیده شود چراکه شاید فردا دیر باشد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه فعالیت سینماها، تماشاخانه ها و کنسرت ها به مرور از اول تیرماه  آغاز می شود، یادآور شد: تعطیلی ۱۰۸ روزه تئاتر در شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا با آغاز اجرای نمایش‌های خیابانی در استان به پایان رسیده است.
مصباح افزود: آغاز اجراهای تئاتر خیابانی با شعار «من، تو، ما/ تئاتر، زندگی، کرونا»  در تهران و چند استان دیگر، پایانی بر تعطیلی قریب به چهار ماهه اجراهای زنده در شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا است.
وی اظهار داشت: در گیلان هم ٧٠ اجرا توسط هفت گروه در شهرهای رشت، لاهیجان و آستانه اشرفیه میزبان علاقمندان به هنر تئاتر خیابانی است.
با بروز بحران کرونا در گیلان ۲۰ آموزشگاه هنری، تماشاخانه های خصوصی و ۳۵ گروه نمایشی فعالیتشان دچار وقفه شد.ایرنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 24347

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی