امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 03 جون 2020

شعار سال 93 رهبری تا چه اندازه محقق شده است؟

  • شنبه, 16 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس حمیدرضا ترقی گفت: در زمینه فرهنگی که بخش مهم شعار سال بود،هم چنان دغدغه علما و مقام معظم رهبری هنوز برطرف نشده است و هم چنان در بودجه سال 94 باز هم شاهد مظلومیت بخش فرهنگی هستیم.

حمید رضا ترقی مسئول بین الملل حزب موتلفه اسلامی از کم کاری مسئولین کشور در قبال تحقق شعار سال گله مندی کرد و گفت:همانطور که می دانید علیرغم اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری با این شعار به مسئولان کشور ابلاغ شد ، به طور طبیعی برای اجرایی شدن اش نیازمند این بود که دولت لایحه ای را در رابطه با اجرای این سیاست ها به مجلس ارائه بدهد ،که متاسفانه تا این تاریخ هنوز اقدامی در این رابطه نشده است.

وی در ادامه افزود:طبیعتا نمایندگان مجلس،علاوه بر تذکراتی که در خصوص تحقق "اقتصاد مقاومتی "می دادند باید در صورت تاخیر دولت، خودشان هم نسبت به تهیه طرحی برای اجرایی کردن" اقتصاد مقاومتی"  اقدام می کردند.متاسفانه نمایندگان پارلمان هم در راستای تحقق این شعار اقدامی انجام نداند.

ترقی بیان کرد:درتهیه بودجه سال 94، حد اقل باید به این مسئله توجه ویژه می شد ، با توجه به گزارش هایی که از جلسات بودجه می رسد به نظر می آید که آن هم تبیین کننده ی سیاست های "اقتصاد مقاومتی" نمی باشد و این بحث بسیار جزئی و کم در سیاستها در بودجه سال 94 مورد توجه قرار گرفته است .اگر کاهش قیمت نفت در بازار جهانی نبود دولت مجبور نمی شد که وابستگی بودجه به نفت را کاهش دهد، بنابراین در بعد توجه به اقتصاد، خصوصا "اقتصاد مقاومتی" و شعار امسال هیچ کار اساسی و جدی صورت نگرفته است. اما در بعد توجه به اقتصاد و محور بودن موضوع اقتصاد کشور در سال 93 تلاشی را دولت در این زمینه انجام داده است که این تلاش متمرکز بر روی رفع تحریم ها از طریق تداوم مذاکرات و به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای بود. دراین راستا  مذاکرات موجب شد در حد هفت الی هشت میلیارد دلار از وجوه بلوک شده ما در حین مذاکرات به صورت فایناس و تبادل کالا انجام شود.خبر آنلاین

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 2446

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی