امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

رسالت جشنواره ی شکوه اندیشه الگو نمایی در حوزه ترویج است

  • شنبه, 16 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مشاور وزیر ارشاد و دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور در سومین جشنواره سراسری شیوه‌های نوین تدریس معارف دین «شکوه اندیشه اظهار داشت: از رسالت های جشنواره ی شکوه اندیشه، الگو نمایی در حوزه ترویج است که باید این فعالیت به درستی انجام شود تابسیاری از مشکلات در  این حوزه حل شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی در سومین همایش سراسری شیوه‌های نوین تدریس معارف دین ، جشنواره شکوه اندیشه که در مجتمع فرهنگی و رفاهی شهید مطهری انزلی و با حضور حضرت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی عضو ارشد دفتر مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله زین العابدین قربانی و جمع کثیری از علما و ائمه جمعه برگزار شد اظهار داشت: با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره اظهار کرد: ائمه جماعات و مبلغین نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم دین مبین اسلام و قرآن به افراد جامعه دارند و باید در این راه از روشهای جدید و بروز این مفاهیم به نسل های جوان اقدام کرد.

وی با بیان این مطلب که یکی از اهداف این جشنواره شناسایی روشهای نوین تدریس و ابلاغ معارف دینی به مردم در اقصی نقاط کشور است گفت :کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نقش بسزایی در شناسایی آثار و منابع برای بحث معارف دینی دارند وپل ارتباطی بین علماء و اندیشمندان هستند.

وی با اشاره به اینکه این ارتباط در اثرگذاری کارهای دینی می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد ، تصریح کرد: کتاب‌های ارزشمندی در طول سالهای مختلف نوشته شده که در اختیار نیست ، اگر چه کتاب‌هایی خریداری و به مساجد اهدا می‌شود اما معرفی آثار نیز در جای خود بحث دیگری است.

دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور تاکید کرد : یکی دیگر از رسالتهای جشنواره ی شکوه اندیشه، الگو نمایی است که اگر این فعالیت به درستی انجام شود بسیاری از مشکلات در حوزه ی ترویج حل خواهد گردید.

وی عنوان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در بخش ترویج و انتقال مباحث دینی باید الگویی در منطقه باشد و باید نقاط ضعف و کاستی ها به درستی شناسایی شده و در جهت رفع آنها کوشید.

حجت‌الاسلام و المسلمین ارباب سلیمانی خاطر نشان کرد:علمای جلیل القدر نظیر آیت‌الله قربانی و رسولی محلاتی نیاز به تجلیل ندارند، اما ما نیازمند این امر هستیم که این شخصیت‌های بزرگ را به عموم معرفی و مطرح کنیم و تا جامعه از دانش این عزیزان بهره ببرند.

انتهای پیام/083463

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 2460

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی