امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

استاد پوررضا از محققان ارزشمند موسیقی فولکلوریک گیلان بود

  • چهارشنبه, 02 مهر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آیین رونمایی از سردیس استاد «فریدون پوررضا» در تالار مرکزی رشت اظهار داشت: پوررضا از محققان ارزشمند موسیقی فولکلوریک گیلان بود

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس فیروز فاضلی در آیین رونمایی از سردیس استاد «فریدون پوررضا» در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه استاد پوررضا صدای مخملی گیلان است و تا همیشه ماندگار خواهد ماند گفت: صدای استاد بسیار رسا و غیر قابل تقلید است.

وی با بیان اینکه وی تحت تعلیم اساتید بزرگی چون استاد بنان بوده و الگوی خوبی برای جوانان است افزود: برخورداری از صدای ماندگار نیازمند شاگردی اساتید بزرگ است.

وی تاکید کرد: صدای استاد تاثیرگذاری بسیاری داشت و به کلام و آواز او ملاحت می داد و آن را دلنشین می کرد.

فاضلی با بیان اینکه این تاثیرگذاری در سایه مردمی بودن حاصل می شود گفت: موسیقی زبان مردم است و بسیاری از مفاهیم در قالب موسیقی چون تغذیه و سرود ماندگار شد.

وی تحقیق مبتنی بر مردم شناسی را تحقیق ماندگار دانست و افزود: پوررضا از محققان ارزشمند موسیقی فولکلوریک گیلان بود زیرا تحقیق و موسیقی برایش درونی شده و با آن زندگی می کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: استاد پور رضا هم تحریر و هم تصنیف خوبی داشت و به آن می بالیم.

وی با اشاره به سردیس استاد پور رضا گفت: این سردیس در زمان حیات ایشان ( ۱۰سال قبل) طرحی شده و مورد قبول وی بود و امروز در تالار مرکزی رشت رونمایی می شود.

گفتنی است، سردیس استاد فریدون پوررضا سال ۸۶ به همت هنرمند گیلانی استاد شریف زارع طراحی شده و از جنس برنز است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 25022

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی