امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

بلیت موزه های گیلان را الکترونیکی تهیه کنید

  • پنج شنبه, 03 مهر 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از گردشگران و مخاطبان میراث فرهنگی خواست بلیت موزه های استان را از این پس بطور اینترنتی و الکترونیکی تهیه نمایند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، مسعود حلاج پور افزود: آموزش و فرهنگ سازی، برنامه ریزی منسجم، مکانیزه نمودن موزه ها و سیاست های تشویقی می تواند عواملی اثرگذار در راستای توسعه گردشگری از طریق موزه ها تلقی شود.
وی اظهار داشت: امکان خرید اینترنتی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری وزارتخانه در موزه باستان شناسی و مردم شناسی رشت، موزه تاریخ چای لاهیجان، موزه میراث روستایی گیلان و دژ تاریخی قلعه رودخان در گیلان ایجاد شده است.
وی ادامه داد: در بحث فروش بلیت بطور ویژه در قلعه رودخان که یکی از پر بازدیدترین بناهای تاریخی گیلان محسوب می شود بدلیل قرار گرفتن در ارتفاع، تهیه بلیت و پرداخت الکترونیکی بسیار دشوار صورت می گرفت لذا از این پس با اقدام فراهم شده تهیه بلیت بسیار سهل تر انجام می شود.
حلاج پور بیان کرد: امروز موزه ها ترکیبی از اطلاعات جذاب است که می توانند نخستین وجه سفر قرار گیرند؛ شاید گردشگری پیش تر در اقلیم و طبیعت گیلان خلاصه می شد اما امروز در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری توانمندی های بسیاری در این حوزه برای استان تعریف شده که موزه ها می تواند بُعدی از آن باشد.
سامانه فروش اینترنتی بلیت به نشانی www.bilit.tafrihati.com در حال حاضر در دسترس عموم است و علاوه بر آن نرم‌افزار تاپ نیز در راستای اقدام یاد شده قابل‌استفاده است.
۱۷ موزه در استان فعال است که پنج مورد آن زیر نظر این اداره کل قرار داد.
گنجینه رشت، موزه های میراث روستایی گیلان، موزه فومن و نیز تاریخ چای ایران (لاهیجان) از جمله موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان است.
علاوه بر اینها موزه نظامی نیروی دریایی بندرانزلی، نگارسرای امامزاده عون ماسوله، موزه اسناد تاریخی رودبار، فرهنگ و تمدن حکیم نظامی آستارا، قلعه رودخان، موزه فرهاد شرفی ماسوله، عشایری سوباتان، تحقیقات علوم شیلاتی و فنون دریایی دکتر کیوان، خانه درزی ماسوله علوم کشاورزی و منابع طبیعی و موزه تحقیقات بین المللی تاسماهیان از دیگر موزه های گیلان است.ایرنا

انتهای پیام/083466

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 25027

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی