امروز: جمعه 14 آذر 1399 برابر با 04 دسامبر 2020

سبک زندگی و عملکرد اجتماعی شهروند نمونه

  • پنج شنبه, 13 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فاطمه قدیمی رییس کارگروه انتخاب شهروند نمونه شهرداری رشت با اعلام این خبر گفت: بدون مشارکت مردم هیچ اتفاقی در توسعه و عمران و آبادانی شهر اتفاق نمی افتد و مشارکت اجتماعی شهروندان در امور زندگی شهری ، عامل اصلی توسعه می باشد .

رییس کارگروه انتخاب شهروند نمونه شهر رشت اظهار داشت: از آنجا که بدون حضور و مشارکت شهروندان، شهرداری‌ نمی‌تواند شهری قانونمند، زیبا، پاک و ایمن بسازد و تبدیل این شعار به عمل، نیازمند حضور تمامی اقشار جامعه است، باید زمینه های مشارکت شهروندان در بهبود وضعیت شهرنشینی فراهم شود.
فاطمه قدیمی در ادامه با اشاره به نقش نظارت کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در این طرح افزود : از جمله عوامل مؤثر در افزایش میزان مشارکت شهروندان، گسترش ارتباطات شهروندی و افزایش آگاهی های عمومی به ویژه در حوزه شهروندی است.
وی گفت: انتخاب و معرفی شهروند نمونه که با کمک و مشارکت شهروندان صورت می گیرد، یکی از بهترین، مؤثرترین و فراگیرترین روش های آموزش شهروندی است؛ زیرا این شهروندان، برآمده از اجتماع و سرمایه های اجتماعی بوده و بدون مداخله دولتی یا مدیریت شهری به ایفای نقش موثر شهروندی پرداخته اند. از این رو معرفی و اطلاع رسانی شیوه و سبک زندگی و عملکرد اجتماعی شهروند نمونه در سطح ناحیه، منطقه و شهر می تواند الگوی موفق آموزشی برای سایر شهروندان باشد.
فاطمه قدیمی افزود: این طرح توسط یک تیم کارشناسی ۱۰ نفره از شهرداری و مشاوره و حضور مسولین و کارشناسان برون سازمانی تکمیل و به شورای اسلامی شهر رشت جهت تصویب تقدیم شد.
وی در این راستا از انتخاب شهروند نمونه در حوزه هایی همچون شهرسازی، اصناف، خوش حسابی، فرهنگی، هنری و ورزشی خبر داده و خاطر نشان کرد :بیش از دو سوم جمعیت شهر رشت می توانند در این طرح شرکت کنند و با توجه به این که این طرح برای تمام محلات رشت انجام می شود از انتخاب گزینشی و سلیقه ای افراد جلوگیری می نماید.
قدیمی گفت: شهروندان شرکت کننده در این جشنواره بر اساس شاخص های لازم ، عمومی و اختصاصی تعیین شده،ارزیابی می شوند و در سه سطح برنزی (سطح ناحیه)، نقره ای(سطح منطقه) و طلایی (سطح شهر) ارزیابی و معرفی می شوند.
لازم به ذکر است ، اجرای این طرح با رای موافق تمامی اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به تصویب رسید.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 252

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی