امروز: چهارشنبه 05 آذر 1399 برابر با 25 نوامبر 2020

نامگذاری خیابان شیون فومنی در تهران

  • پنج شنبه, 29 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب پیشنهادات انجمن شاعران ایران نام ۱۲ شاعر و ادیب معاصر را بر خیابان‌های اطراف محل انجمن شاعران در منطقه ۳ تهران نام‌گذاری کردند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، «محمدجواد حق شناس» رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص اظهار داشت:این صورتجلسه آخرین صورتجلسه ای است که از قبل باقی مانده بود و از این به بعد مصوبات کمیسیون نامگذاری به شکل عادی در جلسات شورای شهر مطرح می‌شود.

وی افزود: این صورتجلسه حاوی ۱۳ پیشنهاد است که ۱۲ پیشنهاد آن مربوط به یک پکیج است که انجمن شاعران ایران به کمیسیون نامگذاری پیشنهاد کرده‌است.

وی گفت: بر این اساس کمیسیون نامگذاری پیشنهاد داد تا ۱۲ خیابان در منطقه ۳ شهرداری تهران و پیرامون خانه شاعران ایران به نام شاعران و ادیبان معاصر نامگذاری شود.

حق‌شناس ادامه داد: بر این اساس خیابان فتح به نام «دکتر طاهره صفارزاده» مفسر و شاعر سرشناس، کوچه شقایق به نام «خسرو احتشامی» و کوچه یکم با حفظ شماره به نام «م. آزاد» شاعر معاصر نامگذاری خواهد شد.

وی افزود: همچنین خیابان دوم با حفظ شماره به نام «شیون فومنی»، خیابان نیلوفر به نام «م. موید» شاعر عاشورایی و خیابان گلچین به نام «گلچین گیلانی» پیشنهاد شده است.

حق شناس ادامه داد: همچنین خیابان یاس به نام «مظاهر مصفا»، خیابان پوریا به نام «ابوالحسن ورزی» و خیابان پروانه به نام «پرویز ناطق خانلری» نامگذاری خواهد شد.

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر همچنین اظهار داشت:خیابان فاطمی در منطقه ۳ به نام «پژمان بختیاری»، خیابان امین به نام «هادی رنجی تهرانی» و خیابان گیتی به نام استاد «احمدرضا احمدی» پیشنهاد شده است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 25528
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی