امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

برپایی 100 فروشگاه صنایع دستی در گیلان/حضور گردشگران فرصتی برای درآمدزایی بومیان گیلان

  • شنبه, 23 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان  از برگزاری 100 فروشگاه صنایع دستی گیلان در ایام نوروز  خبر داد.

رضا علیزاده با بیان اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر از 27 اسفند تا 15 فروردین فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، اظهار کرد: خدمات رسانی به مسافران بصورت 24 ساعته انجام می شود.

وی میزبانی از مسافران نوروزی را فرصتی برای جذب سرمایه گذار و نیز درآمدزایی برای افراد بومی در نقاط مختلف استان دانست و تصریح کرد: این ایام همچنین می تواند بهترین زمان ممکن برای معرفی توانمندی های استان گیلان باشد.

علیزاده از برپایی بازارچه های صنایع دستی و هنرهای سنتی در شهرستانهای مختلف استان خبر داد و اذعان داشت: 100 فروشگاه صنایع دستی گیلان نیز در ایام نوروز جهت عرضه محصولات به گردشگران فعال خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار همت و تلاش همه کارکنان برای اجرای هرچه بیشتر برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر و فراهم کردن سفری خوش برای گردشگران استان گیلان شد.

وی بیان اینکه گردشگری صنعتی فراگیر است و دیوار دفاعی در برابر تحریم هاست تصریح کرد: این صنعت در صورتی پیشرفت می نماید که سایر دستگاه‌ها نیز همت نمایند.

این مسئول، اخلاق‌مداری را امری انسانی و اسلامی خواند و یادآور شد: گیلان در رأس اخلاق‌مداری و مهمان‌نوازی قرار دارد و یادآوری فرهنگ و سبک زندگی گذشتگان، میراث ماندگاری برای نسل جدید است که باید در امر فراگیر نمودن آن همت نمود.

وی با تاکید بر اهمیت معرفی فرهنگ گیلان، تصریح کرد: فرهنگ نشأت گرفته از سنت های بومی محلی می‌تواند در جذب گردشگر اثرگذارتر باشد.

میزبانی از مسافران نوروزی، فرصتی برای در آمدزایی بومیان گیلان

به گزارش رشت پرس مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان حضور گردشگران نوروزی در استان را فرصتی برای جذب سرمایه گذار و نیز درآمدزایی برای افراد بومی دانست.

در این جلسه برنامه های فرهنگی معاونت های این اداره کل مطرح شد و راهکارهای اجرای هرچه بهتر فعالیت های نوروزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ویژه برنامه های اجرایی در موزه میراث روستایی ، نحوه استقرار نیروهای اداری و راهنمایان در بخش های مختلف ستاد اجرایی خدمات سفر،شیوه توزیع اقلام فرهنگی در نقاط مختلف استان ،شیوه ساماندهی هنرمندان حاضر در غرفه ها و نیز وظایف معاونت های این اداره کل تشریح شد.

رضا علیزاده با بیان اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر از27اسفند تا15فروردین فعالیت خود را آغاز خواهد نمود، اظهار داشت:خدمات رسانی به مسافران بصورت 24ساعته انجام می شود.

وی میزبانی از مسافران نوروزی را فرصتی برای جذب سرمایه گذار و نیز درآمدزایی برای افراد بومی در نقاط مختلف استان دانست و تصریح کرد: این ایام همچنین می تواند بهترین زمان ممکن برای معرفی توانمندی های استان گیلان باشد.

این مسئول به برپایی بازارچه های صنایع دستی و هنرهای سنتی در شهرستانهای مختلف استان خبر داد و گفت: 100فروشگاه صنایع دستی گیلان نیز در ایام نوروز جهت عرضه محصولات به گردشگران فعال خواهند بود.

علیزاده با تاکید بر نظارت و سرکشی مستمر به واحدهای اقامتی، نمازخانه ها را از مهمترین موارد نظارت کارشناسان دانست.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار همت و تلاش همه کارکنان برای اجرای هرچه بیشتر برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر و فراهم نمودن سفری خوش برای گردشگران استان گیلان شد.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 2567

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی