امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398 برابر با 24 فوریه 2020

رشد 733 درصدی صدور مجوز برای سایت های خبری گیلان

  • دوشنبه, 25 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه  تا کنون برای 25 پایگاه خبری و تحلیلی استان پروانه فعالیت صادر شده است از رشد 733 درصدی صدور مجوز برای سایت های خبری  گیلان خبر داد.

فیروز فاضلی، اظهار کرد: تا قبل از آغاز مدیریت بنده در این اداره کل، فقط برای سه پایگاه خبری و تحلیلی استان گیلان مجوز صادر شده بود

وی با اشاره به رشد 733 درصدی صدور مجوز برای سایت های خبری استان، افزود: از خرداد 93 تا کنون نیز برای 22 پایگاه خبری و تحلیلی دیگر در استان پروانه فعالیت صادر شده که تعداد پایگاه های مجاز خبری گیلان به 25 پایگاه رسیده است.

فاضلی تصریح کرد: فهرست تمامی نشریات مکتوب و مجازی دارای مجوز فعالیت در استان بر روی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بخش «رسانه های مجاز گیلان» موجود می باشد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ همچنین 10 پایگاه خبری و تحلیلی استان نیز در صف انتظار هیأت نظارت بر مطبوعات کشور برای صدور پروانه فعالیت هستند.

وی ادامه داد: الکترونیکی شدن ثبت نام و رسیدگی به درخواست متقاضیان دریافت مجوز نشریه و پایگاه های خبری یکی از اقدامات مهم معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تسهیل و تسریع در ارائه و رسیدگی به درخواست های تاسیس نشریه و پایگاه های خبری توسط متقاضیان است.

فاضلی تصریح کرد: با تاسیس سامانه جامع رسانه های کشور، متقاضیان صدور مجوز نشریات و پایگاه های خبری نیازی به تشکیل پرونده در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند و می توانند با ورود به سامانه مذکور درخواست ارائه نموده و از وضعیت رسیدگی به درخواست خود مطلع شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت مجوز انتشار نشریه الکترونیک و پایگاه خبری می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.e-rasaneh.ir نسبت به ثبت نام و پیگیری درخواست خود اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به مصاحبه اخیر معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: واریز یارانه خبرگزاری ها و سایت های خبری بخش خصوصی به حسابشان از روز چهارشنبه 20 اسفندماه آغاز شده است.

فاضلی افزود: کیفیت هر رسانه بر اساس شاخص های طرح رتبه بندی رسانه های فضای مجازی و توجه به اولویت های موضوعی، در میزان یارانه هر خبرگزاری و سایت مؤثر بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: همچنین پرداخت یارانه بیمه مطبوعات و سایت ها نیز همزمان با پرداخت یارانه های نقدی خبرگزاری ها و سایت های خبری بخش خصوصی آغاز شده است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 2611

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی