امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

میزان هوشمند سازی مدارس گیلان به 43 درصد رسیده است

  • چهارشنبه, 27 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در نشست خبری درجمع اصحاب رسانه اظهار داشت: میزان هوشمند سازی مدارس گیلان در سال 93 به 43 درصد رسیده است.

حاجتی افزود: در سال 93 میزان هوشمند سازی مدارس گیلان نیز به 43 درصد رسیده است چون این رویکرد وجود دارد که دانش آموزان مقطع پایه ششم باید با مبانی رایانه آشنا شوند.

وی تاکید کرد: امکانات و تجهیزات هوشمند سازی مدارس در حال فراهم شدن است و ان شاء الله تا سال آینده ی تحصیلی در اختیار مدارس استان قرار خواهد گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: 23 درصد فرهنگیان استان تا پایان 4 سال آینده بازنشسته خواهند شد که تعداد این افراد چهارهزار و 175 نفر است.

مهدی حاجتی افزود: آموزش و پرورش گیلان در میزان درصدی بازنشستگی در کشور رتبه نخست را دارد.

وی با بیان اینکه ،57 درصد فرهنگیان استان گیلان تا 10 سال آینده به مرحله ی بازنشستگی می رسند، اذعان داشت: 57 درصد معادل ، 16 هزار نفر است که باید برای جایگزینی این تعداد از نیروهای انسانی جدید استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش استان گیلان برای جذب نیرو در 4 سال آینده درخواست و اعلام نیاز خود را به وزارتخانه اعلام کرده است که این تعداد جذب نیرو نیاز به مصوبه دارد.

حاجتی با اشاره به اینکه جذب نیرو برای جایگزینی درسالهای آینده از دانشگاه فرهنگیان خواهد بود گفت: برای تامین نیرو ی مورد نیاز در مدارس تا 4 سال آینده باید ظرفیت جذب دانشجویان را در مدارس فرهنگیان بالا ببریم.

وی خاطر نشان کرد: برخی از این نیروها از استان گیلان و برخی دیگر از سایر استانها جذب خواهند شد.

وی وضعیت دانشگاه فرهنگیان در زمینه ی جذب نیروی خانم‌ را خوب ارزیابی کرد و تصریح نمود: در رابطه با تحصیل دانشجویان مرد در این دانشگاه بایستی بیشتر توجه شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان این نکته که برای فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش به طور مرتب کلاسهای ضمن خدمت تعریف شده است، عنوان کرد: برای پایه های اول تا چهارم ابتدایی وهمچنین برای مدیران مدارس این کلاسها برگزار شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه صرفه جویی اقتصادی در آموزش و پرورش گیلان، گفت : میزان حق‌التدریسی با تدبیر صورت گرفته از30هزار ساعت به 22 هزار ساعت کاهش یافت و دو میلیارد تومان در این حوزه صرفه‌جویی شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص کیفیت آموزشی در مدارس گیلان و وجوه دریافتی در مدارس اظهار کرد: باید مشارکت اولیاء در مدارس فرهنگ سازی و نهادینه شود و در این زمینه رسانه ها نقش بسیار موثری خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش استان نیازمند مشارکت معنوی و مادی تمامی اولیای محترم برای ارایه خدمات بهتر آموزشی ،علمی و فرهنگی است .

حاجتی عنوان کرد: در بسیاری از مدارس استان این درخواست وجود دارد که مدارس به صورت هیات امنایی ارایه شود و اولیا نیز مشارکت های لازم را با مدارس برقرار کنند .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن ایام نوروز و اسکان مسافران نوروزی و فرهنگیان در مدارس استان اشاره کرد و اظهار داشت : برای نوروز امسال تعداد 389 واحد آموزشی در قالب 33 پایگاه و 3 هزار و 34 کلاس برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

وی اذعان داشت: 79 کلاس ویژه برای اسکان میهمانان فرهنگی و غیرفرهنگی در گیلان در نظر گرفته شده است که برای تجهیز مدارس مذکور بالغ بر 250 میلیون تومان هزینه شده است و اولویت اسکان در واحدهای آموزشی را با فرهنگیان است .

حاجتی اضافه کرد: آموزش و پرورش گیلان مدارس را برای اسکان رتبه بندی کرده است و در قالب ویژه، الف، ب و ج به امکانات مختلف مجهز شده‌اند و رزرو اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان مربوط به مناطق مختلف آموزش و پرورش گیلان در سایت این اداره قابل مشاهده است.

وی به مشارکت خانواده ها در زمینه ی مسایل پرورشی فرزندان خود در جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت : والدین باید دقت نظر بیشتری به مسایل فرهنگی و اخلاقی فرزندان خود داشته باشند و در این موارد با اولیای مدرسه همراه باشند .

انتهای پیام/083463

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 2642

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی