امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

اهداف والای بسیج با حضور جسمانی در صحنه محقق نمی شود

  • پنج شنبه, 06 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس چهارمین جلسه شورای هماهنگی حراست دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان گیلان، به میزبانی دانشگاه آزاد اهداف والای بسیج با حضور جسمانی در صحنه محقق نمی شود اسلامی واحد رشت، در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک هفته بسیج گفت: انقلاب اسلامی ایران، دستآورد چند صد هزار شهید است و پاسداری از این دستآورد، نیازمند دستگاهی منظم است و بسیج به عنوان مهمترین عضو این سیستم و با داشتن نیروهایی مخلص، می تواند حافظ این دستآوردها باشد.  

وی ادامه داد: تشكيل بسيج مستضعفين و ارتش بيست ميليوني با فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که نشان دهنده  هوشياري و درايت بي نظير ایشان بوده، از جمله اساسي ترين عوامل در جهت خنثي سازي توطئه های دشمنان انقلاب به حساب مي آيد که به برکت اين دورانديشي و هدايت انقلاب در مسير اصلي خود، زمينه انقلاب دوم فراهم آمد وضربه اي سخت و جبران ناپذير بر پیکر دشمن وارد شد.

دکتر امیرتیموری، با اشاره به اهداف بسیج اذعان داشت: اهداف والای بسیج، تنها با حضور جسمانی در صحنه محقق نمی شود. این حضور، بینش است که عمل انسان را کامل می کند و هر حضور موفقی، وحدت عقیده و عمل را می طلبد.بسيج در تاريخ انقلاب اسلامي نه به عنوان يک نهاد نظامي صرف، بلکه به عنوان يک مکتب فرهنگي و ارزشي ،مطرح شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، با تشریح خدماتی که حراست دانشگاهها ارائه می دهند، اظهار داشت: اکنون سرمایه گذاری دشمنان نیز بر روی نیروهای انسانی نخبه و توانمند است و از آنجا که همه افراد معصوم نیستند بر کلیه مسئولین بویژه مدیران حراست دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان گیلان تکلیف است که با اعمال سیاست های صحیح، مدبرانه و به موقع محیط های کار را بیش از پیش سالم سازی کنند تا دانشگاهیان از گزند توطئه های شوم در امان بمانند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان، نیز با تبریک هفته بسیج و با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری در مورد بسیج ، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر وجود بسیج به عنوان بازوی توانمند نظام تأکید داشته و ما باید در جهت ارتقای این مجموعه خودجوش، بکوشیم.

این مقام مسئول ضمن یادآوری دلایل نامگذاری سال 93 توسط مقام معظم رهبری، افزود: وقتی واژه جهاد بکار برده می شود یعنی در مقابل ما دشمن قرار گرفته است، امروز تحریم ها چیزی نیست که مربوط به زمان حال باشد بلکه از همان اوایل انقلاب این تحریم ها بر ایران تحمیل شده است.

وی ، از ایران به عنوان ام القری جهان اسلام یاد کرد و اظهار کرد: وقتی بحث مدیریت در حوزه های اقتصادی و فرهنگی توسط مقام معظم رهبری مطرح می شود یعنی در این دو حوزه دشمن داریم و اکنون دشمن در کنار ماست و ما باید هوشیار باشیم تا تهدید دشمن به فرصت تبدیل نشود و این میسر نخواهد شد مگر به همت والای نیروهای حراست در دانشگاهها که با حمایت و پشتیبانی آنان خواهیم توانست محیطی علمی بدور از دغدغه های فکری را برای فرزندانمان فراهم کنیم.

در پایان حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

 انتهای پیام/083451

اخبار مرتبط:

*حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تقویت نظارت درون سازمانی، دانشگاه آزاد اسلامی را در تحقق اهدافش یاری خواهد کرد/ وظیفه اصلی دانشگاه تولید علم است و پرهیز از سیاست زدگی

*دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای استان قم خبر داد: حمایت مراجع عظام از دانشگاه آزاد اسلامی/ تهیه پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری با حوزه علمیه قم

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 402

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی