امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

«اماکن متبرکه استان گیلان» در ژاپن

  • پنج شنبه, 06 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس جلد اول کتاب «اماکن متبرکه در استان گیلان» در ژاپن منتشر شد. اماکن متبرکه در این کتاب هر نوع زیارتگاه مردم محسوب می‌شود. کتاب دو «اماکن متبرکه استان گیلان» در ژاپن بخش عمده دارد: بخش اول شامل اطلاعات و توضیحات دقیق درباره اماکن متبرکه شهرستان‌های آستانه اشرفیه، صومعه‌سرا، فومن و شفت در استان گیلان است. بخش دوم هم عمدتا شامل تصویر این اماکن است

این کتاب علاوه بر استفاده از حدود ۴۰ منبع حاصل تحقیق میدانی وسیع محققان است.
مولفان اشاره کرده‌اند که در آینده جلد دوم (شامل اماکن متبرکه شهرستان‌های لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، رودسر و املش) و جلد سوم (شامل اماکن متبرکه شهرستان‌های رشت، انزلی، رودبار، آستارا، تالش، رضوانشهر و ماسال) این کتاب هم منتشر خواهد شد. مولفان همچنین تاکید کرده‌اند به دلیل تعدد اماکن متبرکه در این استان ناگزیر شده‌اند کتاب را به سه جلد تقسیم کنند.

این سه پژوهشگر ژاپنی در سال ۲۰۰۹ کتاب «اماکن متبرکه استان تهران» و در سال ۲۰۱۰ کتاب «اماکن متبرکه استان قم» را تالیف، تدوین و منتشر کرده‌اند. آنان تحقیق خود را با کمک‌های مالی بنیاد تویوتا انجام داده‌اند.
مولفان «اماکن متبرکه در استان گیلان»، نائومی شیمیزو، ساتوکو یوشیه و کوجی کامیوکا هستند.
کتاب در ۳۰۲ صفحه شامل یک دی وی دی در موسسه مطالعات فرهنگ‌ها و زبان‌های آسیا و آفریقا (دانشگاه مطالعات خارجی توکیو) ژاپن منتشر شده است.

انتهای پیام/083451

.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 403

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی