امروز: جمعه 02 آبان 1399 برابر با 23 اکتبر 2020

واکنش ارشاد گیلان به اظهارت رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت

  • پنج شنبه, 21 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه انتظار داریم کسانی که تفاوت بین انجمن موسیقی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را نمی دانند در حوزه فرهنگ و هنر اظهار نظر نکنند، افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی حمایت واقعی از هنرمندان است نه حمایت شعاری

سید وحید فخرموسوی گفت: در سال های اخیر، دو هزار هنرمند گیلانی از جمله اهالی موسیقی با عضویت در صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحت پوشش بیمه و بیمه تکمیلی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: انجمن موسیقی گیلان به عنوان تنها صنف قانونی موسیقی، در سال های گذشته از موسیقی بومی و سنتی استان حمایت کرده است.

فخرموسوی با اشاره به مبلغ دریافتی از موسسات فرهنگی و هنری بابت برگزاری کنسرت های پاپ در سطح استان، تصریح کرد: این مبلغ را انجمن موسیقی گیلان برای حمایت از گروه های موسیقی استان بویژه موسیقی محلی و سنتی دریافت می کند که در زمستان 93 و بهار 94، سه گروه موسیقی سنتی با حمایت این اداره کل به کشورهای روسیه، ایتالیا و مالزی اعزام شدند.

این مسئول با انتقاد از برخی نهادهای فرهنگی، گفت: متأسفانه در برخی موارد، گروه های موسیقی برای نصب بنرهای تبلیغاتی خود در سطح شهر مشکل دارند.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نبود فرهنگسرا و سالن های تخصصی موسیقی در استان بویژه شهر رشت را یک معضل دانست و افزود: تمام کنسرت های هنرمندان گیلان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا (ص) اجرا می شود.

وی با ابراز امیدواری درباره افتتاح تالار مرکزی رشت، گفت: با افتتاح این تالار، هنرمندان موسیقی گیلان صاحب دو سالن تخصصی موسیقی می شوند.

فخرموسوی در خصوص بروکراسی اداری صدور مجوز کنسرت ها گفت: در سال گذشته روند صدور مجوز کنسرت ها تسهیل شده و این اداره کل با نظارت دقیق سعی کرده تا رضایت هنرمندان و موسسات فرهنگی و هنری برگزار کننده را کسب نماید.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان درباره اجرای موسیقی در سفره خانه ها گفت: یکی از دلایل این امر، سوق دادن سلایق مردم به سمت موسیقی سنتی است که در سال گذشته با استقبال هنرمندان نیز مواجه شده است.

وی از تمام نهادهای فعال در حوزه فرهنگ و هنر خواست: به جای شعار دادن، از هنرمندان گیلانی برای شکوفایی هنر بومی استان استفاده کنند.

فخرموسوی در پایان بیان کرد: انتظار داریم کسانی که تفاوت بین انجمن موسیقی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را نمی دانند در حوزه فرهنگ و هنر اظهار نظر نکنند.

اتهای پیم/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 4060

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی