امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

جوابيه برق منطقه اي گيلان به خبر "بلاتكليفي كارگران برق منطقه اي گيلان 10 روزه شد"

  • شنبه, 23 خرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس به دنبال درج مطلبي در تاريخ هيجدهم ماه جاري در رشت پرس با عنوان" بلاتكليفي كارگران برق منطقه اي گيلان 10 روزه شد + عکس" ( اینجا بخوانید ) مدير روابط عمومي برق منطقه اي گيلان  جوابیه ای را ارسال کرد.

متن اين جوابيه به شرح زير است:

مدیر مسئول محترم پایگاه اطلاع رسانی اخبار رشت - رشت پرس

 با سلام و احترام

عطف به خبر درج شده در آن سايت با عنوان "بلاتكليفي كارگران برق منطقه اي گيلان 10 روزه شد + عکس"نكاتي به شرح زير جهت تنوير افكار عمومي به اطلاع مي رساند:

1.عنوان ذكر شده عنواني خلاف واقع و نادرست است چرا كه هيچ كارگري كه پرسنل شركت برق منطقه اي گيلان بوده باشد بلاتكليف نيست و افراد مذكور جزو كارگران شركت" پشتيباني صنعت برق گيلان" كه يك شركت خصوصي است مي باشند، شركت مذكور در سال 1373 ايجاد گرديده است و در آن مقطع صرفا" 45 درصد از سهام آن متعلق به شركت برق منطقه اي گيلان بوده است كه بعدا" در تاريخ 28/12/81 چهل و پنج در صد از سهام خود را به شركت دولتي ساتكاپ واگذار نموده است و لذا شركت برق منطقه اي گيلان از اين تاريخ هيچگونه رابطه اي با شركت پشتيباني صنعت برق گيلان نداشته است.

2.شركت ساتكاب 45 درصد سهام خود را از تاريخ 27/1/86 به ارزش ريالي 3 ميليون تومان از طريق سازمان خصوصي سازي به بخش خصوصي (1 نفر) واگذار نموده است.

3. در سال 1386 در پي درخواست شركت پشتيباني صنعت برق گيلان، شركت برق منطقه اي گيلان يك محوطه كارگاهي متعلق به خود كه مشتمل بر چند واحد ساختمان و تجهيزات و تاسيسات اداره بوده را بدوا" به مدت يكسال و متعاقبا" با تمديد قرارداد آن به مدت 5 سال به اجاره شركت مذكور در آورد تا كارگران آن به فعاليت پرداخته و فرصت كافي براي تهيه زمين جهت ادامه فعاليت داشته باشند.

4.متعاقب انعقاد قرارداد اجاره ، شركت پشتيباني صنعت برق گيلان نه تنها نسبت به پرداخت اجاره بها و ساير حقوق قانوني اقدام نكرد بلكه اقداماتي مخالف با مفاد قرارداد اجاره انجام داده كه در نتيجه اين اقدامات اموال دولت و بيت المال در معرض تضييع و اتلاف قرار گرفت.

5. در سال 1389 علي رغم اعلام مراتب به شركت پشتيباني صنعت برق گيلان مبني بر پرداخت مال الاجاره و پرهيز از تخلف، شركت موصوف توجهي به اخطارهاي برق گيلان نداشته و اقدامات سابق خود را تداوم بخشيد و در نتيجه شركت برق منطقه اي گيلان به ناچار به اقامه دعوا در دادگاه مبادرت ورزيد و سرانجام در تاريخ 29 /8/91 حكم قطعي توسط دادگاه تجديد نظر استان گيلان مبني برتخليه و تحويل اقلام مورد اجاره صادر شد.

6. بعد از صدور راي قطعي، شركت برق منطقه اي گيلان در راستاي مساعدت با شركت پشتيباني طي مكاتبه اي از شركت محكوم عليه درخواست كرد راسا و بدون نياز به صدور اجراييه نسبت به تخليه اقدام كند كه متاسفانه توجهي به اين موضوع نشد تا اين كه با اين وجود پس از گذشت نزديك به سه سال از تاريخ صدور راي دادنامه صادر شده از طريق مراجع قانوني اجرا و محوطه مورد اجاره تخليه شد.

7. با عنايت به مراتب مذكور:

الف: برخلاف عنوان انتخاب شده در خبر، هيچكدام از كارگران كارگر برق منطقه اي گيلان نبوده و هيچ رابطه استخدامي با برق منطقه اي نداشته اند.

ب: شركت پشتيباني صنعت برق گيلان كه يك شركت خصوصي است به هيچ وجه وابسته به شركت سهامي برق منطقه اي گيلان نمي باشد.

ج: هيچ تعهدي در هيچ زماني مبني بر واگذاري مجدد شركت پشتيباني برق گيلان به بخش دولتي وجود نداشته است و اساسا برابر مقررا ت تجاري تشكيل شركت با ماهيت دولتي خلاف قانون بوده و امكان آن وجود ندارد.

د: ماده 12 قانون كار به هيچ وجه تكليفي براي به كارگيري كارگران در شركت برق منطقه اي ايجاد نكرده است چون طبق اين ماده در صورت تغيير حقوقي در وضع مالكيت كارگاه، كارفرماي جديد ، قائم مقام تعهدات و حقوق كارفرماي سابق خواهد شد. درمانحن فيه اولا": وضع مالكيت كارگاه تغيير نكرده بلكه شركت برق منطقه اي گيلان صرفا مايملك خود را مسترد كرده است.

 ثانيا: بيش از 90 در صد پرسنل موجود از بدو شروع به كار خود، جزو پرسنل شركت پشتيباني صنعت برق گيلان بوده و هستند.

ثالثا: به هنگام انتقال آن بخش از پرسنل كارمندي و كارگري شركت برق منطقه اي ( كه در سال 76 منتقل شده و يا تغيير كارفرما دادند) تمام حقوق و مزاياي آنان به همراه پاداش سنوات خدمت در چارچوب قوانين و مقررات ذيربط در همان مقطع زماني محاسبه و به حساب شركت پشتيباني صنعت برق گيلان منتقل شده است.

رابعا: به موجب بخش اخير ماده 12 قانون كار، كارفرماي جديد (شركت پشتيباني صنعت برق) قائم مقام تعهدات و حقوق كارفرماي سابق ( شركت برق منطقه اي گيلان) در مورد كارگران است و لذا مسئوليت متوجه اوست.

خامسا: هر گونه به كارگير ي نيروي انساني جديد در شركت برق منطقه اي گيلان بايد از طريق سازه كار تعيين شده درقانون مديريت خدمات كشوري صورت گيرد. و به عنايت به مفاد قانون موصوف به كارگيري كارگران مورد نظر در شركت برق منطقه اي گيلان به هيچ شكلي ( چه به صورت استخدام جديد و چه به صورت انتقال ) از بخش خصوصي به بخش دولتي فراهم نمي باشد.

8. قطع نظر از اينكه در اين خصوص هيچگونه جلسه اي در استانداري برگزار نشده، اصرار اشخاص ذكر شده در متن خبر براي بازگرداندن كارگران به برق گيلان نمي تواند مستند قانوني براي جذب نيرو در شركت برق منطقه اي گيلان باشد.

 رضا احمدي/مديردفتر روابط عمومي شركت برق منطقه اي گيلان

 انتهاي پيام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 4081

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی