امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

هنر ابزاری برای تبدیل ارزش وقف به یک منش است

  • سه شنبه, 18 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس ، فیروز فاضلی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش وقف، هنر و رسانه استان گیلان که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد، افزود: هر چیزی که با هنر پیوند بخورد پایا و پویا می شود.

وی با ابراز خوشحالی از اجرای این برنامه با هماهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، ادامه داد: استان گیلان پس از تهران و قم رتبه اول در تعداد نشریات و رسانه های مکتوب را دارد و در حال حاضر 166 مطبوعه در استان گیلان فعال است که به عنوان بازوان قوی ما در پیام رسانی هستند.

فاضلی گفت: در این حوزه هر کمکی از دست ما برمی آید انجام می دهیم و امیدواریم این حرکت بعنوان یک فعالیت ثابت باشد و در بخش هنر، رشته های دیگر را هم اضافه کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: برای سال های آینده باید کارگروه های تخصصی تشکیل دهیم و کارگروه ها برای سازمانبندی مشخص فعالیت کنند.

حضور اصحاب رسانه در بخش وقف می تواند معجزه کند

حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی نیز در این جلسه، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد هماهنگی لازم در رسانه ها جهت تبلیغ گسترده و پوشش مناسب برنامه های هفته وقف عنوان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: از نعمت وقف در حوزه های مختلفی مانند اجتماعی، درمانی، فرهنگی و آموزشی مردم در حال بهره مندی هستند.

وی با بیان اینکه وقف یک چشمه همیشه جاری است که واقف از خود بجای می گذارد، افزود: در سال های گذشته تعداد موقوفه ها در طول سال به تعداد انگشتان دو دست نمی رسید که با اقدامات اطلاع رسانی و فرهنگی صورت گرفته فقط در هشت ماهه امسال 30 مورد وقف صورت گرفته است.

عادلی با اشاره به اینکه این امر محقق نمی شد مگر با کمک مطبوعات، ارشاد، صدا و سیما و سایر رسانه ها، اظهار کرد: وقف و خرج موقوفه ها برای نیازمندان از یک طرف اجر معنوی برای واقف دارد و از طرف دیگر باری از دوش دولت و نظام برداشته می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در پایان با بیان اینکه حضور اصحاب رسانه در بخش وقف می تواند معجزه ای را ایجاد کند، اضافه کرد: در خصوص همایش وقف، هنر و رسانه هم کارهای خوبی صورت می گیرد که یک بخش آن تقدیر از فعالان رسانه ای با موضوع وقف خواهد بود.

پیشنهاد برگزاری جشنواره منطقه ای وقف، هنر و رسانه

حسین داداشی، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این جلسه، ظرفیت و پتانسیل استان گیلان در حوزه رسانه را بیش از سایر استان ها دانست.

وی اظهار کرد: در ساختار اوقاف در سال های اخیر تغییرات خوبی صورت گرفته و اقدامات مناسبی هم با موضوع وقف انجام شده است.

داداشی افزود: پیشنهاد می شود این همایش در سال های آینده به صورت جشنواره و در سطح منطقه ای با حضور نشریات استان های گیلان، مازندران، اردبیل، قزوین و گلستان برگزار شود و همچنین در جشنواره مطبوعات استانی هم وقف به عنوان یکی از موضوعات جشنواره قرار گیرد.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 653

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی