امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

کیفی سازی خدمات پذیرایی استان گیلان اجتناب ناپذیر است

  • پنج شنبه, 20 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در جلسه با اعضاء هیأت مدیره جامعه واحدهای پذیرایی و سفره خانه های سنتی استان گیلان واحدهای پذیرایی را جزء زنجیره ی اصلی خدمات گردشگری دانست و گفت : گردشگران در مقاصد مختلف علاوه بر اقامت و بازدید از جاذبه های گردشگری ، نیازمند پذیرایی مناسب با غذاهای محلی می باشند.

رضا علیزاده درخصوص تنوع غذاهای محلی گیلان اظهار داشت : غذا در استان گیلان به دلیل تنوع و ذائقه پذیری ، تبدیل به یک محرک برای سفر به این استان شده است ، بنابراین واحدهای پذیرایی و سفره خانه خانه های سنتی با کیفی سازی و تنوع بخشی به منوهای خود ، جذابیت غذاهای بومی و محلی گیلان را در کام گردشگران حفظ نمایند.

وی گفت : خوشبختانه سرمایه گذاری های خوبی در بخش پذیرایی با ایجاد رستورانها و سفره خانه های سنتی متعدد در استان صورت پذیرفته است و به همین دلیل تا حدی کمبودهای این بخش مرتفع شده است .

این مسوول میراث فرهنگی استان گیلان کیفی سازی خدمات پذیرایی را بر رضایتمندی گردشگران مهم ارزیابی کرده اظهار داشت: توجه به توسعه فیزیکی و ایجاد رستورانهای شکیل و متناسب با معماری بومی بسیار ارزشمند است، اما باید بر روی نیروی انسانی و کیفی سازی غذاها نیز برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

وی گفت : مهم ترین موضوعی که به رضایتمندی گردشگران کمک می کند ، پرهیز از کم فروشی و گرانفروشی و تنزل خدمات است که خوشبختانه اعضاء هیأت مدیره جامعه واحدهای پذیرایی بین راهی و سفره هامه های سنتی گیلان به این موضوع توجه ویژه دارند.

هم چنین در این جلسه مهیار تحویلداری ، رییس جامعه واحدهای پذیرایی و بین راهی استان گیلان نیز عملکرد واحدهای پذیرایی استان گیلان را مثبت ارزیابی کرد و گفت : تمام تلاش دست اندرکاران صنعت غذا و پذیرایی بر این است که کیفیت پذیرایی متناسب با انتظارات گردشگران باشد و سفر خوش را با غذای خوب و لذیذ همراه کنند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 682

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی