امروز: جمعه 09 اسفند 1398 برابر با 28 فوریه 2020

اجرای طرح پایش سلامت بیش از 2100 دانش آموز واحد سما رشت

  • دوشنبه, 24 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس طرح پایش سلامت بیش از 2100 دانش آموز مدارس سما واحد رشت با موفقیت انجام شد.

دکتر علیرضا آزادبر معاون سما واحد رشت با اشاره به اجرای یکی از برنامه های مهم در راستای رسیدگی به وضعیت سلامت دانش آموزان مدارس سما اظهار کرد:طرح سلامت با هدف تامین ،حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان در ابعاد جسمی ،روانی و اجتماعی در مدارس  سما واحد رشت در حال اجرا است.

آزادبر از تشکیل کمیته بهداشت و سلامت در سما واحد رشت خبر داد و افزود:این کمیته متشکل از کارشناسان بهداشت سلامت و روان کار آموزش کودکان ،نوجوانان و جوانان دانش آموز را در حیطه های بیماری های واگیر و غیر واگیر ،تغذیه ،سوء مصرف مواد مخدر ،سوانح و حوادث و همچنین چکاپ کامل پزشکی شامل زمینه های بینایی سنجی، شنوایی سنجی و دهان و دندان   را به عهده دارند.
دبیر شورای سیاست گذاری سما استان گیلان با بیان اینکه طرح بهداشتیاران نیز در مدارس سما در حال اجراء است ادامه داد: اجرای این طرح از مهرماه سال جاری با هدف بکار گیری ،هدایت و ساماندهی قابلیت هاو استعدادهای دانش آموزان سما و آماده نمودن انان برای پذیرش مسئولیت های دشوار فردا در حال اجرا است
وی تصریح کرد:این تشکل دانش آموزی در بیشتر فعالیت های بهداشتی مدارس حضوری فعال داشته و به عنوان یکی از مدافعان برنامه های ارتقای سلامت شناخته می شوند.
آزادبر با اشاره به اجرای این طرح برای 2100 دانش آموز مدارس سما واحد رشت افزود: با اجری این طرح می توان ریشه بسیاری از آسیبهای جسمی و روحی را شناسایی و آنها را درمان کرد.
انتهای پیام/083451

 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 757

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی