امروز: جمعه 09 اسفند 1398 برابر با 28 فوریه 2020

کارهای پژوهشی نباید مختص به یک هفته و زمان باشد

  • دوشنبه, 24 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس حسین فلاح، معاون پژوهش و فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر این دانشگاه که به مناسبت فرا رسیدن برگزار شد، اظهار داشت : انجام کارهای پژوهشی نباید مختص به یک هفته و زمان باشد بلکه باید عزمی در خصوص پژوهشهای علمی در بین فرهیختگان به وجود آید.

فلاح گفت: معرفی اعضای جدید شورای پژوهشی، برگزاری 36 ساعت کارگاه آموزشی، شش ساعت سمینار علمی، برگزاری اولین همایش ملی شیمی و فناوری نانو با ارائه بیش از 300 مقاله از برنامههای هفته پژوهش در این واحد دانشگاهی است .

دکتر علیرضا امیرتیموری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در ادامه ی این مراسم اظهار داشت : هفته پژوهش فرصتی است که در آن به مجموعه فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی در دانشگاه‌ها توجه خاص می شود .

وی افزود : پژوهش یکی از ارکان اساسی توسعه در کشور است و باید به این مهم از سوی نهادهای مختلف عنایت ویژه ای صورت گیرد . دکتر امیر تیموری با بیان این مطلب که نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه اقتصادی کشور پررنگ تر شده است اذعان داشت : شرکت های دانش بنیان می توانند در زمینه معضلاتی که در خصوص توسعه ی شهری و مباحث مختلف تحقیقاتی کاربردی در کشور وجود دارد نقش بسزایی داشته باشند و از این پژوهش ها در راستای تولید علم به ثروت بهره برند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود کاهش متقاضیان دانشجویی در مقاطع کاردانی و کارشناسی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشگاه‌ها در کشور عنوان کرد و تصریح نمود : تقاضای صندلی خالی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی ، کارشناسی ارشد و دکترا افزایش یافته است و همین امر ضرورت تقویت استادیاران نسبت به دانشجویان را در واحدهایی نظیر دانشگاه آزاد واحد رشت تقویت می کند .

دکتر امیر تیموری تاکید کرد : نسبت نرمال ظرفیت استاد به دانشجو در واحد رشت یک به 63 است در حالی که نسبت مطلوب باید یک به هفت باشد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ادامه داد : 53 درصد دانشجویان در واحد رشت مشغول به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا هستند و باید در زمینه ارتقاء هرم هیئت علمی در این واحد فعالیتهایی صورت گیرد .

وی اظهار کرد : 53 درصد اعضای هیئت علمی این واحد استادیار و بقیه مربی هستند.

گفتنی است در این مراسم از 14 نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تجلیل بعمل آمد.

همچنین شایان ذکر است برنامه‌های حوزه ی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، از تاریخ 23 لغایت 27 آذر ماه در این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 761

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی