امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

حلقه اتصال جامعه به مسجد کانون های مساجد هستند

  • سه شنبه, 25 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس،  فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در جلسه «تشکیل کارگروه تخصصی تحقق تمدن نوین اسلامی و تدوین برنامه ششم توسعه در کانون‌های مساجد استان» که روز گذشته (دوشنبه 24 آذر) در دفتر کار وی برگزار شد، با بیان اینکه برای تحقق ماموریت‌های اساسی و محوری در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی باید بر اساس برنامه ششم توسعه عمل کنیم، افزود: در طرح سرشماری کتابخانه‌های مساجد استان که در 9 شهرستان انجام شده و آسیب شناسی نیز صورت گرفت موفق بودیم و باید آن را به کانون‌ها نیز تسری دهیم.

وی، کانون را حلقه اتصال جامعه به مسجد دانست و افزود: در طرح سه هزار مسجد سه هزار کتابخانه باید سه هزار کانون فرهنگی و هنری در استان ایجاد کنیم.

فاضلی با بیان اینکه گستره فرهنگ و هنر بسیار وسیع است ادامه داد: باید در بخش‌هایی از فرهنگ و هنر که کمتر کار شده بیشتر توجه کنیم  و در برنامه ششم در اولویت قرار گیرند.

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان نیز در این جلسه گفت: در راستای اصول و سیاست‌های ستاد عالی شش ماموریت اساسی و محوری در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی برای دبیرخانه‌های استانی و مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سطح کشور مورد تاکید قرار دارد.

وی با بیان اینکه این مأموریت‌ها بر اساس دغدغه‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری و نیازهای روز جامعه تدوین شده است، افزود: اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر، بصیرت افزایی، جمعیت، خانواده و کارآفرینی شش مأموریت کانون‌های مساجد است.

حجت الاسلام پورابراهیم تصریح کرد: این 6 ماموریت به عنوان تکالیف اصلی کانون‌ها تلقی شده و با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی حصول نتایج مطلوب در این مسیر به جد در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مقرر شد تا شاخص‌های اقتصاد مقاومتی، جمعیت و خانواده، امر به معروف و نهی از منکر، بصیرت افزایی و کارآفرینی توسط معاونت‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی تنظیم شده و در هر شهرستان کانون‌های سرگروه و کانون‌های هدف مشخص شوند.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 765

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی