امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

برنامه ریزی برای راه اندازی کانون ویژه آموزش کودکان معلول/معلولیت، محرومیت نیست

  • سه شنبه, 13 بهمن 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، یونس رنجکش در کارگروه ویژه اجتماعی و فرهنگی که اختصاص به ایجاد کانون پرورشی ویژه معلولان داشت، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی های مناسب در جهت بهره وری از امکانات موجود، خواستار همراهی دستگاه های اجرایی در این زمینه شد.

وی ادامه داد: هنر مدیریت استفاده بهینه از ظرفیت های موجود است و باید تلاش کنیم تا با همگرایی های بهتر بین دستگاه های اجرایی، از ظرفیت و توان مکمل همدیگر استفاده کنیم.
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان افزود: با توجه به خدمات مختلف و متنوعی که از سوی برخی سازمان ها بویژه بهزیستی برای افراد دارای معلولیت ها ارائه می شود، خوب است تا سایر دستگاه ها نیز با ارائه آن دسته از خدماتی که می توانند انجام دهند، به پشتیبانی سایرین بیایند.
رنجکش ضمن قدردانی از اقدامات مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در برنامه ریزی برای راه اندازی کانون ویژه آموزش کودکان معلول یادآور شد: همه باید تلاش کنیم تا با بهره وری مناسب از امکانات موجود، این حرکت ماندگار اجرایی شود.
وی اضافه کرد: شناخت نیاز افراد معلول و حرکت در مسیر رفع مشکلات آنان نقش مهمی در توانمندسازی استعدادهای آنان و ورود این قشر به فعالیت های اجتماعی دارد.
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان ادامه داد: معلولیت، محرومیت نیست بلکه باید تلاش کنیم تا این افراد به زندگی امیدوار تر و استعدادهای خود را برای توسعه کشور باور کنند.
اسامی 35 هزار معلول در بانک اطلاعات بهزیستی استان گیلان به ثبت رسیده که بیشترین آنان با حدود 17 هزار نفر معلولان جسمی حرکتی هستند.ایرنا

انتهای پیام/083468

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 7650

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی