امروز: سه شنبه 07 بهمن 1399 برابر با 26 ژانویه 2021

افتتاح مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین ایران در گیلان

  • پنج شنبه, 27 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، توسعه ارتقاء سطح تخصصی و کاربردی با هدف کارآفرینی در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ ایران یک امر حیاتی محسوب می­شود؛ زیرا سرمایه­ گذاری­های زیربنایی و بطور کلی سرمایه­ های فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلا­استفاده خواهند ماند. زندگی شغلی افراد باید مولد و همراه با توسعه دانش کاربردی باشد تا قادر شوند با سرعت تغییر هماهنگ شوند؛ لذا داشتن دانش کاربردی برای موفقیت اقتصادی و اجتماعی افراد ضروری است.

محمد رفیعی ریاست مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین گیلان ضمن اعلام اینکه این مرکز آمادگی خود را برای همکاری با سازمانهای اجرایی اعلام می دارد ، رسما فعالیت خود را در استان گیلان شروع کرده است .مجمع متخصصین ایران پس از موفقیت در عقد تفاهم ­­نامه­ های مختلف با افراد و سازمان­های ذیصلاح، توانسته است در مدت کوتاه جایگاه خویش را در میان متخصصین، دانشگاهیان و مدیران سازمان‌های مختلف کشور بیش از پیش پیدا کند.

طبق اساسنامه و خط مشی مندرج در مرامنامه مجمع متخصصین ایران؛ شورای مرکزی مجمع، تشکیل مرکزی که بتواند خدمات آموزشی و پژوهشی را به فارغ التحصیلان، کارشناسان و مدیران کشور در حوزه‌های مختلف ارائه نماید پیش‌بینی نموده است. شایان ذکر است که از 61 ماده مندرج در خط مشی مجمع متخصصین ایران، 12 ماده آن صراحتاً لزوم تشکیل مرکز آموزش و پژوهش را نوید داده است.

وی افزود: مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین ایران با هدف رشد و گسترش فضای آموزشی برای متخصصین و ارائه امور پژوهشی راهبردی، به عنوان یک تشکل صنفی، سیاسی و تشکیلاتی، به صورت حمایتی در خدمت متخصصین بوده و با پذیرش اعضای متخصص در زمینه‌های مختلف و ارائه خط مشی مندرج در مرامنامه، به تربیت متخصصین کشور و ابلاغ سیاست‌های پیش­ بینی شده در سند چشم انداز 1404 که در راستای منویات مقام معظم رهبری تمرکز داشته؛ و با ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی، این جمعیت را روز به روز ورزیده‌تر و به تعالی نخبگان نزدیک‌تر می‌نماید.

رفیعی همچنین در ادامه به اهم فعالیت های مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین گیلان حول محوره های مشروح ذیل اشاره کرد :

۱) اجرای طرح­های پژوهشی ملی و استانی در قالب ایجاد کارگروه­های علمی و تخصصی

۲) امکان برگزاری دوره­های آموزشی حرفه­ای و صدور گواهینامه­ های حضور در همایش، کنفرانس و یا پایان دوره آموزشی داخلی درصورت رعایت استانداردهای آموزشی (از جانب مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین ایران، مؤسسات آموزش عالی آزاد زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز پیشرفته انرژی دانشگاه صنعتی شریف، سازمان مدیریت صنعتی و مؤسسات فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

۳) امکان ارزیابی همایش­ها و کنفرانس­ها با ارائه مستندات و هیأت علمی قوی

۴) ارائه سالانه کتاب جامع متخصصین ایران و دارا بودن سایت کتاب جامع متخصصین ایران

۵) امکان برگزاری و حمایت از همایش­ها و کنفرانس­ها در سطح ملی

۶) امکان بررسی دوره­های آموزشی حرفه­ای

لذا مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین ایران آمادگی خود را جهت همکاری با مؤسسات و نهادهای آموزشی و پژوهشی در سراسر استان اعلام می­دارد.

امید است فعالیت­های مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصین ایران موجب ارتقاء سطح آموزشی و علمی استان گردد.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی  http://gilanisa.org  مراجعه نمایند

نتهای پیام/083451

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 807

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی