امروز: شنبه 02 آذر 1398 برابر با 23 نوامبر 2019

صنایع دستی استان گیلان نیازمند بازاریابی حرفه ای است

  • دوشنبه, 01 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در سلسله برنامه های پیش بینی شده هفته پژوهش، طی نشست مشترک با دانشجویان و تولید کنندگان صنایع دستی، بر اهمیت بازاریابی حرفه ای در بخش صنایع دستی تاکید کرد. 

رضا علیزاده گفت: در سالهای اخیر در زمینه تولید محصولات صنایع دستی تلاش های بسیار خوبی صورت گرفته است، اما در زمینه عرضه هنوز به شیوه سنتی عمل می شود و باید در این خصوص حرفه ای تر عمل کرد.

علیزاده صنایع دستی استان گیلان را فاخر و در بازار بین المللی قابل رقابت دانست و اظهار داشت: در حال حاضر 63 رشته صنایع دستی در استان گیلان فعال است، تنوع محصولات به گونه ای است که می توان همپای دیگر کشورهای رقیب، بازار بین المللی را تحت نفوذ خود قرار داد.

وی بر کیفی سازی و ملحوظ داشتن وجه هنری محصولات صنایع دستی استان گیلان تاکید کرد و گفت: هنرمندان صنایع دستی  استان گیلان باید اعتماد مشتریان را با کیفی سازی محصولات جلب نمایند، صرف تولید انبوه هم ارزش هنری صنایع دستی را کاهش می دهد و هم سطح تقاضا را تنزل می دهد.

این مسوول میراث فرهنگی استان گیلان برندسازی صنایع دستی استان گیلان را با اهیمت دانست و بیان کرد: بازاریابی حرفه ای به توجیه اقتصادی صنایع دستی کمک می کند، بر همین اساس زنجیره ی فعالیت باید به گونه ای تعریف شود که از مرحله تولید تا عرضه گروه های مختلفی در کنار هم قرار گرفته تا اختلالی در این روند صورت نگیرد.

در ادامه جلسه کارشناسان معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، هنرمندان صنایع دستی و هریک از دانشجویان با توجه به گرایش یازاریابی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 868

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی