امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

لزوم توجه به پیاده منظرگردی رشت

  • پنج شنبه, 06 خرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان، خواستار توجه به «پیاده منظرگردی موسوم به رشت» شد.

همایون کاوه عصر امروز در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان توسعه گردشگری تخصصی را از مباحث مهم دانست.

وی با بیان اینکه امروزه گردشگری موجب توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار می‌شود، افزود: گردشگری موجب کاهش بیکاری در شهرها می‌شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان ادامه داد: گردشگری می‌تواند در شناساندن میراث فرهنگی و هویت شهر به ساکنان و گردشگران نقش مهمی داشته باشد.

وی رشت را دارای ظرفیت جذب گردشگری دانست و گفت: شهر رشت با توجه به دارا بودن قدمتی طولانی از ظرفیت‌های بسیاری برای جذب گردشگر برخوردار است.

کاوه بهسازی مسیرهای پیاده‌راه در بافت قدیم شهر رشت را در توسعه گردشگری تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: می‌توان با بهسازی این مسیرها در شناساندن بناهای تاریخی آن گام مهمی برداشت.

وی یادآور شد: با پیمایش بافت قدیم شهر رشت و بررسی عوامل مختلف در محلات قدیم، نتایجی به دست آمده که فرضیه مذکور را اثبات می‌کند.

این مسؤول احساس تعلق خاطر به بناهای تاریخی در ذهن گردشگران و شهروندان را از جمله موارد مذکور عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با استناد به تفاهمنامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با گروه مطالعاتی ژئو پارک‌های گیلان اهداف پروژه «11صد111» در کمیسیون گردشگری مذکور مطرح شده است.

کاوه، هدف از اجرای طرح مذکور را احیای بافت با هویت بومی رشت، توسعه فرهنگ گردشگری و صنایع‌دستی در بافت قدیم و... عنوان کرد.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 9409

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی