چاپ کردن این صفحه

بسیاری از مدعیان و حتی حزب‌اللهی‌ها حرف آقا را عمل نمی‌کنند/سربازی رهبر را کردن هزینه دارد

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سردار محمد عبدالله پور در همایش پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با محوریت اقتصاد مقاومتی در حسینیه والدین شهدای حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه با اشاره به نام‌گذاری شعار سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اظهار داشت: اقدام و عمل در شعار سال نشان‌دهنده این است که در حوزه اقتصاد مقاومتی حرف زیاد زده شده و درعین‌حال عملی صورت نگرفته است.

وی بابیان اینکه بسیاری از مدعیان و حتی حزب‌اللهی‌ها حرف آقا را عمل نمی‌کنند گفت: چند نفر از کسانیکه دم از سربازی حضرت آقا می‌زنند، ۲۴ فرمان ایشان در ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مطالعه کرده‌اند.

فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: این درست است که باید دولت در اجرا و یا بهبود اوضاع اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی مدونی داشته باشد ولی سهم ما در اجرای اقتصاد مقاومتی چیست آیا حاضر هستیم که کالای ایرانی بخریم.

وی با این پرسش که چند نفر از شما خودروی خارجی سوار هستید گفت: من هم میدانم که بسیاری از خودروهای داخلی در قیاس با خودروهای خارجی بی‌کیفیت هستند ولی سربازی رهبر را کردن هزینه دارد و شما تصور کنید که بسته شدن کارخانه‌ها چقدر در معیشت ما تأثیر می‌گذارد.

عبدالله‌پور بابیان اینکه و حرف ولی را گوش دادن سخت است گفت: بچه‌های مدافع حرم نیز می‌توانند نروند زیرا هیچ فشاری برای این‌ها نیست ولی آن‌ها فهمیدند که حالا وقت چه‌کاری است و البته این‌ها در اوج بصیرت و ایمان هستند.

وی به برخی از اقدامات سپاه گیلان در حوزه اقتصاد اشاره کرد و افزود: در استان گیلان هشت هزار مزرعه زیتون وجود دارد که ۹ درصد روغن خوراکی از این زیتون گرفته می‌شود و ما نیز با یک هزار و ۵۰۰ هکتار زمینی که در لوشان در اختیار داریم و با توجه به سه هزار و ۵۰۰ زمین اطراف آن توانایی کار در این حوزه راداریم که در این صورت مشکل بیکاری بسیاری از جوانان این منطقه حل می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان یکی دیگر از فعالیت‌های سپاه را حوزه پرورش ماهی بیان کرد و گفـت: کار مطالعاتی استخر پرورش ماهی خاویاری در خیبر آبکنار آن‌هم به‌صورت استاندارد در حال اتمام است که با انجام این پروژه بسیاری از جوانان این حوزه نیز مشغول به کار می‌شوند.

وی بابیان اینکه ما در حوزه اشتغال مشکل فرهنگی داریم اظهار داشت: جوانان دانش‌آموخته میلی به کار یدی ندارند و این‌یک فرهنگ غلطی است که کار کارمندی دارای جایگاه اجتماعی در کشور است درحالی‌که در حال حاضر دولت با چهار میلیون بیکار مواجه بوده که تنها توانایی جذب ۴۰ هزار نیرو را دارد که خود نیز در تلاش برای کاهش این تعداد از جذب است.

گفتنی است نشست‌های پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت به صورت ماهانه ، با محوریت‌های مختلف، مسائل روز و در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که این مراسم روز گذشته در آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 9473