امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

آمار معتادان اینترنت اعلام شد

  • دوشنبه, 08 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس، درباره تعریف معتاد اینترنت آمده است: در صورتی که استفاده از اینترنت را بهنشستن در کنار دیگران ترجیح می دهید شما یکی از ۱۸۲ میلیون نفری هستید که براساس پژوهش ها از اعتیاد اینترنتی رنج می برید.

نتایج جدیدترین تحقیق جهانی منتشر شده نشانمی دهد ۶ درصد کاربران اینترنت در جهان با اعتیاد اینترنتی روبه روهستند.خاورمیانه با ۱۱ درصد و شمال و غرب اروپا با ۲.۴ درصد دارای بالاترینو کمترین نسبت اعتیاد اینترنتی جهان هستند.

براساس این پژوهش که نتایج آندر مجله "روانشناسی اینترنت و رفتار و شبکه های اجتماعی" منتشر شده، اعتیاداینترنتی بر زندگی، سلامت و روابط اجتماعی افراد تاثیر منفی میگذارد.

درباره تعریف معتاد اینترنت هم آمده است: در صورتی که استفاده ازاینترنت را به نشستن در کنار دیگران ترجیح می دهید شما یکی از ۱۸۲ میلیوننفری هستید که براساس پژوهش ها از اعتیاد اینترنتی رنج می برید.در اینتحقیق درباره عوارض اعتیاد اینترنتی، رفتارهای ۸۹ هزار نفر در ۳۱ کشور موردبررسی قرار گرفته است. از جمله عوارض اعتیاد اینترنتی به زیاد بودن ساعتهای استفاده از اینترنت، بروز بحران روحی و نگرانی به هنگام قطع اینترنت،اهمال در انجام وظایف اجتماعی، خانوادگی و شغلی، از خواب پریدن برای چککردن ایمیل یا فهرست افراد تماس گیرنده در چت های موبایلی و عدم استفاده ازتفریحات متنوع در اوقات فراغت اشاره شده که بر زندگی، سلامت و روابطاجتماعی افراد تاثیر منفی دارد.

کارشناسان این موارد را به عنوان راه های درمان اعتیاد نام می برند: تنظیم وقت و کنترل زمان های استفاده از اینترنت،انجام برخی از فعالیت های مورد علاقه، یادگیری مهارت های جدید و انجام فعالیت های داوطلبانه و اجتماعی.یادآور می شود آمریکا در اواخر ۲۰۱۳ براینخستین بار شاهد افتتاح بخشی برای درمان اعتیاد به اینترنت بود. هم اکنون حدود ۳ میلیارد نفر از ۷ میلیارد نفر جمعیت جهان کاربر اینترنت هستند.مهر

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 962

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی