امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

پليس، پيشرو در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي

  • چهارشنبه, 10 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون اجتماعي پليس گيلان در نشست با سازمان بهزيستي، گفت: پليس در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي پيشرو است.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی رشت پرس، نشست مداخله در بحران سازمان بهزيستي با حضور جمعي از نمايندگان دستگاه هاي مرتبط با بحران هاي اجتماعي برگزار شد.

سرهنگ "محمدرضا جعفري خيرخواه"معاون اجتماعي پليس گيلان در اين نشست قوت گرفتن فرآيند پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي را با مطالعه دقيق بر روي رفتارهاي اجتماعي و پيش بيني كج كاركردي هاي احتمالي ممكن دانست.

معاون اجتماعي پليس گيلان با اشاره به اينكه منشا بيشتر آسيب هاي اجتماعي از كوچكترين عناصر اجتماع يعني فرد و خانواده است، افزود: خانواده به عنوان اولين و مهمترين پايگاه شكل دهنده شخصيت افراد بوده و در اين راستا هر چقدر دستگاه هاي متولي امور اجتماعي و مداخله كننده در بحران هاي اجتماعي، به مبحث فرد و خانواده اهتمام بيشتري ورزند، در نتيجه در فرايند پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي موفق تر خواهند بود.

سرهنگ جعفري خيرخواه با اشاره به اينكه پليس در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي پيشرو است، اظهار داشت: پليس پيشگيري را از خانواده شروع نموده و با برگزاري كلاس هاي آموزش همگاني در مدارس، مساجد، اصناف، كاركنان دولت و... درصدد پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي است.

سرهنگ خيرخواه تصريح كرد: مداخله در بحران هاي اجتماعي و جلوگيري از آن اگر در دامنه فردي و خانواده روي دهد مي تواند از شيوع هرگونه ناهنجاري و آسيب در جامعه جلوگيري كرده چرا كه هر جامعه متشكل از افراد همان جامعه است.

وي آمار بالاي تماسهاي مردمي با 110 پليس و123 بهزيستي را مبين اعتماد مردم و مداخله اين دو سازمان در بحران هاي اجتماعي عنوان نموده و اظهار داشت: پليس و بهزيستي با فراهم آوردن سازوكارهاي ارتباط با مردم، ايجاد و تاسيس مراكز سخت افزاري و تجهيز نيروي انساني متخصص در امور اجتماعي، دو دستگاه كاربردي و مهم براي كاهش آسيب ها و معضلات اجتماعي در جامعه مي باشند.

سرهنگ جعفري خيرخواه در پايان بر همدلي و همكاري و تعامل تنگاتنگ دستگاههاي متولي امور اجتماعي و اجتناب از موازي كاري و تفكرات جزيره اي تاكيد نموده و افزود: تعامل و همكاري تنگاتنگ سازمانها و نهادها سبب خواهد شد تا فرايند پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و ناهنجاري ها تسريع شده و در اين راستا نظم و انضباط اجتماعي در جامعه پديدار و در نهايت امنيت پايدار هويدا شود.

لازم به ذكر است، معاون اجتماعي پليس گيلان در پايان اين نشست از مركز فوريت هاي اجتماعي بهزيستي( اورژانس اجتماعي) بازديد نموده و از نزديك با نحوه ارائه خدمات اين مركز آشنا شد.

انتهای پیام/083458

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1019

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی