امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

حماسه 9 دي، نور بصیرت الهی در دل‌های امت بود

  • چهارشنبه, 10 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرمانده انتظامي استان گيلان گفت: حماسه 9 دي، نور بصیرت الهی در دل‌های امت بود. به گزارش پايگاه اطلاع رسانی رشت پرس ، سردار" ابراهيم قائد رحمتي" فرمانده انتظامي استان گيلان با صدور پيامي، حماسه 9 دي را روز دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، حق‌شناسی و حق‌محوری ملت ايران عنوان نمود.

فرمانده انتظامي استان گيلان با بيان اینکه 9دي برخاسته از نهضت عاشورا بود، گفت: فرهنگ ایرانی برآمده از فرهنگ اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم» است که حقیقت خود را در سیره نبوی و ائمه اطهار «صلی الله علیهم» یافته و تجلی عینی آن عاشورا است.

سردارابراهيم قائد رحمتي با بيان اينكه انقلاب اسلامی بر اساس فرهنگ عاشورايي شکل گرفت و پیروز شد، بيان داشت: فرهنگ عاشورا ریشه فرهنگ و هویت ملی ایرانیان است، به‌گونه‌ای که نه تنها شور حسینی عنصر اصلی فرهنگ ایرانی است، بلکه این شور با شعور همراه است.

سردار قائد رحمتي با بيان اينكه عاشورا در فرهنگ ایرانی هم عامل انگیزشی است و هم عامل اندیشه‌ای، تصريح كرد: نهضت عاشورا فرقان حق از باطل است که ملت ایران را در مواقع مختلف به کار آمده و حق‌محور کرده است به‌گونه‌ای که جز هویت او شده است.

قائد رحمتي با اشاره به اينكه حماسه 9 دي مردم ايران برگرفته از فرهنگ و نهضت عاشورايي و طرفداري از حق بود، اظهار داشت:نهم دی روزی است که ملت ایران یک‌بار دیگر هویت حسینی خود را نشان داده و درست سه روز پس از حوادث تلخی که فتنه‌گران بر سر راه عزاداران حسینی به وجود آوردند، به عمق فتنه پی بردند و کار آن را یک‌سره کردند.

فرمانده انتظامي استان گيلان با اشاره به اينكه حماسه 9 دي، نور بصیرت الهی در دل‌های امت بود، اعلام داشت:نهم دی هم فتنه برنامه‌ریزی‌شده شیطان بزرگ را عقیم کرد و هم انقلاب اسلامی را به جلو راند.

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1020

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی