امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

مدارس زیست محیطی در گیلان راه‌اندازی مي شود

  • چهارشنبه, 10 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس، مدیرکل محیط زیست گیلان با بیان اینکه در تلاش هستیم تا به صورت جامع آموزش‌های زیست محیطی را برای خانواده دانش آموزان نیز برگزار کنیم، گفت: مدارس زیست محیطی در گیلان راه‌اندازی می‌شود.

محمدرضا برجی اظهار داشت: همکاری خوبی بین آموزش و پرورش گیلان و حفاظت محیط زیست استان به وجودآمده و شاهد اجرای طرح‌های زیست محیطی در مدارس استان هستیم.

وی با بیان اینکه دبیرخانه آموزش‌های زیست محیطی گیلان تشکیل شده است، افزود: نخستین مدرسه زیست محیطی گیلان در جنوب این استان و در شهرستان رودبار راه‌اندازی و فعال شده است.

مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: معلمان زمین شناسی و زیست شناسی آموزش و پروش همکاری خوبی در راستای تدوین دروس زیست محیطی با این اداره‌کل دارند و طرح‌هایی خوبی در مرحله تدوین نهایی است.

برجی با بیان اینکه آموزش‌های پسماند برای دانش آموزان مدارس گیلان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا به صورت جامع آموزش‌های زیست محیطی را برای خانواده دانش آموزان نیز برگزار کنیم.

وی با اشاره به نقش موثر تفکیک زباله از مبدأ در ارتقای سطح زیست محیطی استان، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم مدارس جامع زیست محیطی را داشته باشیم و مجموعه دانش‌آموزان در این راه با ما همراه شوند، بهط رو قطع به اهدافمان می‌رسیم.

مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به مفاهیم ارائه شده در حوزه محیط زیست در مدارس این استان، تصریح کرد: آشنایی با سازمان حفاظت محیط زیست، تفکیک از مبدأ زباله، دانش محیط زیستی، طبیعت دوستی، حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری و مشارکت فعال در بهبود محیط زیست شهر از جمله مفاهیم ارائه شده است.

برجی با اشاره به تفکیک از مبدأ 60 درصد از زباله‌های گیلان, اظهار داشت: شهر انزلی در این زمینه پیشتاز بوده و 100 درصد زباله‌های این شهر از مبدأ تفکیک می شود که الگ.یی زیست محیطی برای شهرهای منطقه است.تسنيم

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1027

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی