امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

افتتاح اولین مرکز درمان و کاهش آسیب خانواده در رشت

  • پنج شنبه, 31 تیر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  برای اولین بار در شهر رشت مرکز درمان و کاهش آسیب خانواده ها با دستور استاندار و توسط شهرداری رشت با مشارکت آموزش و پرورش، دادگستری و ستاد مبارزه با مواد مخدر و فرماندهی نیروی انتظامی استان و اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر استان واداره کل ورزش و جوانان استان و فرمانداری و دستگاه قضایی و نماینده محترم ولی فقه در استان گیلان واداره ارشاد و دادگستری استان در کیلومتر۱۱ جاده لاکان رشت افتتاح شد.

طی مراسمی با حضور دکتر نجفی استاندار گیلان, دکترثابت قدم شهردار رشت,  رفیعی رییس شورای اسلامی شهر رشت ، نیکومنش ، حاجی پور ، رسولی ، موسوی روزان ، شیرزاد ، پیشگر و  کاظمی از اعضای شورای اسلامی  شهر رشت شاکویی رییس ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان .رئیس دادگستری ومدیر ان کل اموزش و پرورش و ارشاد استان گیلان اولین مرکز درمان نگهداری و کاهش آسیب خانوادها ناشی از اعتیاد در زمینی به مساحت ۱۹۰۰ متر با زیربنای ۴۵۰ متر و با هزینهای معادل ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری رشت در مکان کیلومتر ۱۱ لاکان رشت افتتاح شد. این مرکز با ظرفیت ۶۰ تخت آماده خدمات رسانی به خانواده های آسیب پذیر ناشی از اعتیاد می باشد.
دکتر نجفی استاندار گیلان در این مراسم با تاکید بر اینکه مبارزه با آسیب خانواده ها ناشی از اعتیاد اذعان داشت:  در مبارزه با پدیده اعتیاد تجهیز مکانی مناسب جهت دور نگهداشتن خانواده از آسیب ها و تعرضات فرد معتاد امری ضروری است.

استاندار گیلان با قدردانی از شهرداری. اموزش و پرورش و دا دگستری استان به جهت حمایت همه جانبه در راه اندازی مرکز یاد شده تصریح کرد: با احداث اینگونه مراکز گامی مهم در افزایش اطلاعات و سطح آگاهی خانواده ها برداشته خواهد شد.

وی در ادامه توجه  به جوانان و نوجوانان و تحت نظر داشتن آنان از سوی خانواده ها را در پرهیز و دوری از اعتیاد را بسیار مهم دانست وگفت: مسئولین استان گیلان نیازمند همکاری بیش از پیش خانواده ها در حفظ و دور نگهداشتن نوجوانان و جوانان از پدیده کریه اعتیاد می باشند.

شهردار رشت نیز در این زمینه گفت: در قانون مبارزه با استعمال مواد مخدر، هم نگاه اصلاح‌گرایانه دارد و هم نگاه پیشگیرانه. از منظر اصلاح‌گرایانه، ایجاد مراکزی با هدف
 
مبارزه و پیشگیری از استعمال مواد مخدر در مورد افرادی که در طول زمان نتوانستند خود را باز‌پروری کنند پیش بینی شده تا با اجرای آن، این معتادان بتوانند دوباره به آغوش خانواده بازگردانده شوند‌. 
 
 او در ادامه گفت: این مراکز با چنین هدفی و بر‌اساس پیش بینی قانونگذار تاسیس می‌شود و در این زمینه دستگاه‌های مختلفی نظیر سازمان بهزیستی و سازمان علوم پزشکی نیز با شهرداری همکاری خواهند داشت و مراحل مختلف پیشگیری از اعتیاد با هدف بهبود سلامت را در جامعه مورد نظر قرار می‌دهند و هدف اصلی این برنامه‌ها کاهش آسیب‌های اجتماعی‌، کاهش گرایش به مواد مخدر است .‌

دکتر سیدمحمدعلی ثابت‌قدم همچنین گفت: در بدو امر، افراد با نظارت این ارگان‌ها و براساس احکامی که مراجع قضایی و‌ نیروی انتظامی صادر می‌کند به این مراکز معرفی می‌شوند و با حمایت‌های لازمی که در جهت بهبود آن‌ها به عمل می‌آید بتوانند به آغوش جامعه بازگردند.

به گفته شهردار رشت، این مرکز امروز با پنجاه تخت‌ افتتاح شد و هزینه تاسیس این مرکز با تمام امکانات حدود یک میلیارد تومان‌ است که توسط شهرداری هزینه شده است. زمین این مرکز توسط آموزش و پرورش اهدا شده و ساخت آن چهار ماه زمان برده است .‌

در پایان این مراسم جلسه شورای اداری استان درآن مکان برگزار شد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 10380

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی