امروز: شنبه 09 فروردين 1399 برابر با 28 مارس 2020

آمادگی انتشار لیست تخلفات شهرداری رشت برای اطلاع عموم مردم/شورا هیچ تمایلی برای بی ثباتی مدیریت شهری ندارد

  • شنبه, 09 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، رئیس شورای شهر از بررسی طرح وصول استیضاح روز یکشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت خبر داد.

بنا براین گزارش محمد علی رفیعی نوده رئیس شورای اسلامی شهر رشت در گفتگو با خبرنگار رشت پرس ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) به مردم ولایتمدار شهر رشت و استان گیلان اعلام کرد: پس از اعلام وصول طرح استیضاح شهردار در هیات رئیسه روز یکشنبه این موضوع در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و از آنجایی که موضوعات مطروحه در خصوص عملکرد شهرداری منجر به بروز نگرانی هایی در اعضای شورای اسلامی شهر رشت شده است لذا اعلام وصول طرح استیضاح شهردار در روز یکشنبه دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود : اعضای شورای شهر رشت هیچ تمایلی برای بی ثباتی مدیریت شهری ندارند ولی گزارشات رسیده در خصوص تخلفات شهرداری به حدی است که امضاء کنندگان طرح استیضاح را بر آن داشت تا از اهرم نظارتی خود بهره ببرند .

رفیعی نوده در پاسخ به این سوال که آیا استیضاح شهردار در مدت زمان باقی مانده عمر شورا اقدامی موثر خواهد بود عنوان داشت: اهرم نظارتی شورا در تمام مدت قانونی فعالیت نمایندگان مردم امری اجتناب ناپذیر است که ما در تمام مدت با تمام توان به دنبال شفاف سازی موضوعات مطروحه از مجاری قانونی اعم از تذکر و طرح سوال از شهردار بودیم که متاسفانه تاکنون این اقدامات موثر نبوده است و لذا اعضاء موافق استیضاح ادامه این روند را بحران زا دانسته که مطمئنا در آینده هزینه های زیادی را برای شهر و مردم در بر خواهد داشت .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه افزود: چنانچه بنا به مصلحت اندیشی برخی اعضاء در روز یکشنبه طرح استیضاح شهردار رای لازم را کسب نکند بازهم جایگاه نظارتی شورا محفوظ بوده و با توجه به اسناد واصله در خصوص تخلفات شهرداری ، اعضای شورا آمادگی انتشار لیست تخلفات شهرداری را جهت اطلاع عموم مردم خواهند داشت .

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 10488

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
0 #2 راد در تاریخ: دوشنبه 11 مرداد 1395 ، ساعت 11:05 ب ظ
آقای نودهی عزیز شما یک شهردار بهتر تا به امروز معرفی کن این کار خودش دردسر بود اما دیگه اینکه آقایان در شورا نیرویی دارند که تالار داره و3ساله کارمنده شورا هست بدون یک روز حضور حقوق کارمندی می گیره آقایی هست سایت داره ... هست 1000تا شکایت داره گیلانی هم نیست می یاد به شهرداری که خاک این شهره می گه [.......] حالاانتظار داری حرف شما رو قبول کنم البته می دونم نظرم حذف می شه
نقل قول
 
 
0 #1 علی در تاریخ: شنبه 09 مرداد 1395 ، ساعت 01:05 ب ظ
استیضاح بالاترین اهرم نظارتی مجالس است . معمولا افراد با تدبیر از این ابزار همیشه استفاده نمیکنند منتهی ما در رشت عادت کرده ایم که دایما زیر پای همدیگر را خالی کنیم. مشخصه در شرایطی که شمشیر استیضاح مداوم بالی سر شهردار باشه و در شورا بجای روحیه همکاری مدام بحث و جدلهای غیرحرفه ای و ناشی از تنگ نظریهای شهری شنیده بشه جلب سرمایه برای پروژه های لازم هرروز سخت تر و سخت تر خواهد شد . متوسط عمر مدیریتی شهردارها در رشت شش ماه هم نیست. ظاهرا در این شهر کار نکردن و خوابیدن و قایم شدن پشت شعارهای ساده نظیر تخلف ، حقوق و نظایر آن ساده ترین کاره. من بعنوان یک شهروند جدا به این وضع معترضم.شهر ما تا حالا هیچ برنامه ای نداشته و حالا که یه گروه کاری با حداقلها در شهر مشغولند با این نوع برخورد داریم آنها را هم منفعل میکنیم. فکر میکنین بعدش هیچ مدیر قوی ای حاضره سکان این شهر را در دست بگیره مطمین باشید ادامه این راه یعنی حذف هر کسی که ایده و توان مدیریتی داره و برگرداندن دوباره پاشنه رشت بر مدار سی سال گذشته
نقل قول
 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی