امروز: شنبه 09 فروردين 1399 برابر با 28 مارس 2020

دورنمای شهر رشت به جاذبه گردشگری تبدیل خواهند شد

  • یکشنبه, 10 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار رشت  پیش از ظهر امروز با اشاره در دورنمای شهر رشت رودخانه های زرجوب و گوهررود به جاذبه گردشگری تبدیل خواهند شد

محمدعلی ثابت قدم  با اشاره به وضعیت رودخانه های زرجوب و گور رود رشت اظهار کرد: این رودخانه ها ۵۶ کیلومتر طول و حدود ۱۵ متر عرض دارند و ماهم شروع به آغاز تملک هایی در حااشیه این رودخانه کرده ایم.

وی با بیان این  که حدود ۱۲۲۰پلاک در دو طرف رودخانه ها موجودیت دارند گفت: این تعداد پلاک را تدریجا در حال تملک هستیم و تبدیل به ۱۲ مکان گردشگری و فضای سبز خواهیم کرد تا بتوانیم سهمیه فضای سبز را نزدیک به ۴ مترمربع درسطح شهر بالا ببریم.

شهردار رشت با یادآوری اینکه بخشی از پارک هایی که امسال در رشت احداث شدند در حاشیه رودخانه ها بوده است گفت: این پارک ها در مناطق ۵ گانه شهرداری و درمحلات مختلف که عمدتا این محلات، محلات کم برخوردار یا به به واسطه قرار گیری در کنار حاشیه رودخانه ها از لحاظ زیست محیطی آلوده هستند احداث شد.

ثابت قدم ادامه داد : علاوه بر این کارها امکان اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شیرابه سراوان که بالغ بر ۴۰ سال است که آنجا انبارشده را تحلیل کردیم و براساس همان داریم آغاز به کار عملیات اجرایی را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه بنابراین از وظایف شهرداری این دو قسمت در حال انجام است ولی موضوعات دیگری هم در آلایندگی رودخانه ها نقش دارند و سبب ادامه آلایندگی می شوند، گفت: بحث تصفیه خانه شهر صنعتی رشت و بیمارستان های شهر رشت همه عواملی است که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آلایندگی این دو رودخانه را شامل می شود که نیاز به کمک و توجه بیشتر دولت دارد و در کنار اینها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بحث فاضلاب های خانگی است که انشالله شرکت آب و فاضلاب به این موضوع ورود کند.

شهردار رشت با بیان اینکه شهرداری در حال اجرایی کردن آن قسمت خودش که منابعش  به آن اجازه می دهد و معقول است می باشد گفت: دولت هم کمک هایی انجام داده است که البته میزان آن زیاد نیست و باید پیگیری بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

ثابت قدم با بیان اینکه در دورنمای شهر رشت رودخانه های زرجوب و گوهررود به جاذبه گردشگری تبدیل خواهند شد افزود: همانطور که در توضیحات اشاره کردم چند تاز از پازک های ما اجرایی شده است و در ۱۸ محله پارک های محلی وخیلی از آنهابا نگاهی نمایشگاهی گردشگری بازارهای محلی ۱۲ پروژه در حاشیه تبدیل شذه است ک اینها مکمل یکدیگرهستند و بهم پیوستند.کاسپین

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 10510

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی