امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

انتقاد تند بخشدار به افزیش 37 درصدی کرایه تاکسی ها در رشت و دهن کجی به دولت!

  • دوشنبه, 18 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، بخشدار کوچصفهان به اعلام کاهش نرخ تورم زیر 10 درصد توسط رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: افزایش 37 درصدی کرایه تاکسی‌ها در رشت دهن‌کجی مستقیم به دولت است.

کامبیز یوسفی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان رشت با اشاره به صدور سند مالکیت در روستاها اظهار کرد: قانون صدور سند مالکیت مشکلی ندارد اما در اجرا با مشکل مواجه هستیم.
وی به برگزاری جلسه با محمد اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در آذر و دی‌ماه سال گذشته اشاره کرد و افزود: همکاری اداره ثبت اسناد در صدور سند مالکیت روستایی بسیار مهم است.
بخشدار کوچصفهان با بیان اینکه هنوز در تعیین حدود شهرها مشکل داریم، تصریح کرد: آیین‌نامه تعیین حدود روستاها مدت سه ماه گذشته ابلاغ شده و این موضوع نیازمند تشکیل کمیته‌ای ویژه است.
یوسفی، خواستار بازنگری در طرح‌های هادی روستایی شد و بیان کرد: مدت 10 سال از طر‌ح‌های هادی بسیاری از روستاها گذشته و توسعه روستایی را باید بر مبنای طرح‌های هادی در نظر بگیریم.
وی به توسعه شهرها و روستاها اشاره کرد و گفت: طرح‌های هادی نیاز به بازنگری دارد و اگر این اتفاق نیفتد موجب تخلف ساخت‌وساز در روستاها می‌شود.
بخشدار کوچصفهان با اشاره به اینکه مدیریت پروژه‌ها بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: طرح تسطیح و یکپارچه‌سازی شالیزارها مزایای بسیاری دارد اما احداث کانال‌های بتنی این طرح انجام نشده است.
یوسفی یادآور شد: به دلیل ناقص اجرا شدن طرح تجهیز و نوسازی شالیزارها پل‌های ارتباطی بین زمین‌های زراعی تخریب شده و دهیاران با سختی توانستند پل‌ها را بازسازی کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه سه اتفاق بد در شهرداری رشت افتاده است، اظهار کرد: رئیس جمهور فرمود؛ نرخ تورم زیر 10 درصد رسیده، اما افزایش 37 درصدی کرایه تاکسی‌ها دهن‌کجی مستقیم به دولت است.
بخشدار کوچصفهان متذکر شد: وقتی برای دلیل موضوع مذکور مراجعه می‌کنیم، می‌گویند شورای شهر مصوب کرده اما آیا اگر شورا هر موردی را مصوب کند باید اجرایی شود.
یوسفی، خواستار بررسی افزایش کرایه تاکسی‌های شهر رشت در ستاد تنظیم بازار شد و افزود: استانداری و فرمانداری باید بر موضوع مذکور نظارت داشته باشند.
وی با بیان اینکه هزینه تخلیه زباله در منطقه سراوان 600 درصد افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: در مدت سه سال گذشته سه مدیر پسماند را تغییر دادند اما هنوز مشکل زباله را پس از 12 سال برطرف نکردیم و دنبال مسائل بزرگ‌تر هستیم.
بخشدار کوچصفهان همچنین به اجرای طرح مبارزه بیولوژیک در اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: طرح مذکور در کمتر از 10 درصد از اراضی اجرایی شده است.
یوسفی، بیشترین مشکل کشاورزی را مصرف کود شیمیایی و سم‌ها دانست و بیان کرد: جهاد کشاورزی با توجه به وظیفه ذاتی خود باید به مسائل مذکور بپردازد.
وی ادامه داد: در برخی از مواقع مصرف کود شیمیایی و سم‌ها تا 10 برابر نیاز اراضی استفاده می‌شود و این امر سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.
بخشدار کوچصفهان، خواستار اعتبارات مناسب برای برطرف کردن مشکل این بخش شد و اظهار کرد: اگر دو میلیارد تومان در اختیار داشته باشم موضوع آب، برق و راه کوچصفهان را برطرف می‌کنم و با این اقدام بسیاری از مردم راضی می‌شوند و پشت دولت قرار می‌گیرند.
یوسفی با اشاره به اینکه مشکل برق در کوچصفهان وجود دارد، تصریح کرد: 400 میلیون تومان برای جابه‌جایی تیرهای برق نیاز داریم اما اداره برق زیربار نمی‌رود و نمی‌توانیم معابر را آسفالت کنیم.فارس

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 10613

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی