امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

‌ذخیره فعلی آب پشت سد سفیدرود 267میلیون مترمکعب است

  • جمعه, 12 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اختصاص/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس  مدیر امور منابع آب ناحیه مرکزی با اظهار نگرانی از میزان آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود برای سال آتی، عنوان کرد: در حال حاضر، 267 میلیون متر مکعب آب در سد سفیدرود ذخیره شده است.

کاویانپور آذرنگ در خصوص لایروبی انهار در بخش های مختلف شهرستان رشت اظهار داشت : اعتباری که برای لایروبی انهار شهرستان رشت در نظر گرفته شده است جوابگوی انجام این پروژه در شش بخش این شهرستان نیست.

وی با بیان این مطلب که در برخی از بخش های شهرستان رشت به دلیل سنتی آبخور بودن با مشکلاتی مواجه هستیم گفت: عموما لایروبی انهار در بخش ها به دلیل شروع فعالیت های زراعی انجام می گیرد و در بخش هایی نظیر بخش خشکبیجار به دلیل سنتی آبخور بودن انهار ، میزان زیادی ازسهمیه ی آب در فصل زراعی به هدر می رود .

آذرنگ تاکید کرد: باید با اقداماتی نظیر بتونی کردن انهار از اتلاف آب و سرمایه جلوگیری کنیم .

مهندس آذرنگ گفت: در بخش مرکزی شهرستان رشت سه برابر سایر بخشها مصرف آب کشاورزی داریم که به ازای هر 1000 هکتار، 1200لیتر آب به مزارع فرستاده می شود.

مدیر امور منابع آب ناحیه مرکزی با اظهار نگرانی از میزان آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود برای سال آتی، عنوان کرد: در حال حاضر، 267 میلیون متر مکعب آب در سد سفیدرود ذخیره شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 23 میلیون متر مکعب از ذخیره ی آبی کاسته شده است.

انتهای پیام/083463

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1063

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی