امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

زائران سرزمین وحی می‌توانند بیمه تکمیلی شوند

  • شنبه, 13 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه در زمینه بیمه تکمیلی قراردادی از سوی سازمان حج و زیارت منعقد نشده است، گفت: هر‌ کدام از زائران می‌توانند در صورت تمایل و توافق خود را زیرپوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

حسن یگانه در همایش بزرگ آموزشی زائران عمره مفرده این شهرستان با حضور گسترده 1478 نفر زائر در قالب 10 کاروان در مهدیه رشت با تبریک سالروز امامت امام زمان (عج)، برنامه‌های سفر و اعزام زائران به سرزمین وحی را تشریح کرد.

وی هدف از برگزاری این همایش آموزشی را تشریح نحوه ارائه خدمات، توصیه و آموزش نمادین احکام و مناسک حج عنوان کرد.

مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به اینکه جلسات آموزشی کاروان‌ها شامل سه جلسه آموزشی در ایران و با توجه به سفر 10 روزه عمره، چهار جلسه آموزشی در مدینه است، تصریح کرد: زائران در این همایش درباره چگونگی هزینه‌ها، رعایت قوانین و مقررات و احکام مناسک آشنا می‌شوند.

وی اعزام زائران به سرزمین وحی را بر اساس چهار گروه قیمتی و هزینه‌های تعریف شده مناسب با زمان حضور زائران در مکه و مدینه متفاوت دانست.

به گفته یگانه، تمام زائران سرزمین وحی طبق قرارداد سازمان حج و زیارت با بیمه ایران از 48 ساعت قبل از سفر و دو هفته پس از سفر زیرپوشش بیمه هستند.

وی با اشاره به وضعیت بیمه تکمیلی زائران خاطرنشان کرد: در زمینه بیمه تکمیلی قراردادی از سوی سازمان حج و زیارت منعقد نشده اما هر‌ کدام از زائران می‌توانند در صورت تمایل و توافق خود را زیرپوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

مدیر حج و زیارت گیلان با موثر خواندن برگزاری همایش‌های آموزی زائران سرزمین وحی یادآور شد: امیدواریم این روند تا پایان عملیاتی عمره 94-93 ادامه داشته باشد.

وی زائران حاضر در همایش مذکور را از 10 کاروان مربوط به 19 آبان ماه تا 19 بهمن ماه سال 93 شهرستان رشت عنوان کرد و متذکر شد: از سوی بعثه مقام معظم رهبری روحانی واجد شرایط، دارای سابقه سفر، آشنا به احکام و مناسک و آشنا به فتوای مراجع عالیقدر برای راهنمایی زائران به کاروان‌ها معرفی می‌شود.

به گفته وی، روحانی مورد نظر در مدت سفر زائران و سه جلسه آموزشی در ایران و چهار جلسه آموزشی در مدینه در خدمت زائران هستند.

یکی از روحانیون کاروان‌های حج و زیارت گیلان نیز در همایش مذکور  بر لزوم توجه زائران به عبادت در این سفر معنوی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام محمد هاشمی با بیان اینکه زائران حاضر در این همایش از بین 2 میلیون و 500 هزار نفر گیلانی انتخاب شده‌اند، خطاب به زائران تصریح کرد: امیدواریم از هر لحظه حضورتان در سرزمین وحی برای عبادت و نیایش استفاده کنید.

وی در پایان با بیان اینکه زائران باید الگو و نمونه کامل یک زن و مرد مسلمان باشند، خاطرنشان کرد: حفظ و رعایت حجاب اسلامی ضروری است و باید زائران فرهنگ بالای ایرانی بودن خود را به جهانیان نشان دهند.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1066

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی