امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از دفتر پایگاه خبری رشت پرس +عکس

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، شهردار کلانشهر و اعضای شورای اسلامی شهر رشت به همراه هیئت همراه ظهر امروز در بازدید از دفتر پایگاه خبری رشت پرس به مناسبت روز خبرنگار ، ضمن بازدید از روند فعالیت پایگاه خبری مذکور ، گفتگوی صمیمی را با مدیر مسئول و هیات تحریریه پایگاه خبری داشت.

* شجاعت وظیفه ذاتی خبرنگاران را به عینیت تبدیل می کند

دکتر محمد علی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت با تبریک به مناسبت روز خبرنگار از تلاش این رسانه در انعکاس اخبار حوزه مدیریت شهری تشکر و قدردانی کرد.

شهردار رشت در این دیدار با بیان اینکه خبرنگاری اطلاع رسانی جامع و صحیح رویدادها به جامعه می باشد گفت:لازمه کار خبرنگاری داشتن صداقت، عدالت و سرعت است که این ارکان در بستر شجاعت وظیفه ذاتی خبرنگاران را به عینیت تبدیل کند . وي افزود: عدالت مي تواند صداقت در خبر را مبناي درستي براي قضاوت نمايد و اگر در تحليل محتوي مبتني بر عدالت قضاوت درستي به مخاطب ارائه داده شود مي توانيم در نتيجه گيري تحليل ها نتيجه مثبت به دست مي آيد. که این مولفه در پایگاه خبری رشت پرس نمود پیدا کرده است.

بنا بر این گزارش حسین متقی طلب مدیر مسئول پایگاه خبری رشت پرس ضمن عرض خیر مقدم خدمت شهردار و اعضای حاضر شورای اسلامی شهر و هیات همراه به ایراد سخنانی پیرامون روند فعالیت پایگاه خبری در یکسال گذشته پرداخت .

*رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی ایفای نقش می کنند

حسین متقی طلب در این نشست بیان داشت: پایگاه خبری رشت پرس همواره سعی داشته با نوآوری و توجه به ظرفیت های مغفول دنیای مجازی در جهت رشد و توسعه همه جانبه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... جهت اطلاع رسانی گام بردارد و به لطف خداوند و به همت همکاران شاغل در پایگاه خبری رشت پرس تا حد زیادی توانستیم این مهم را تحقق ببخشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ساختار رسانه با روابط عمومی سازمانها متفاوت است عنوان داشت: رسالت و وظیفه ذاتی روابط عمومی سازمانها اطلاع رسانی دستاوردها و برنامه های سازمان متبوع خواهد بود و در هیچ زمانی ما شاهد نقد بر عملکرد سازمانی در واحد های روابط عمومی نبوده و نخواهیم بود و این موضوع که رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی ایفای نقش می کنند، می تواند در کنار سایر ارکان به عنوان اهرم مطالبه گر و ابزاری برای رساندن صدای مردم به گوش مدیران و مسئولان ایفای نقش کنند که این امر موجب استقبال چشمگیر مردم و مخاطبان از اخبار رسانه ها علی الخصوص فضای مجازی محسوب می گردد.

* تلاشی همگانی در ثبات مدیریت شهری در حرکت است

همچنین مظفر نیکومنش نودهی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صادقانه خبرنگاران پایگاه خبری رشت پرس عنوان داشت: پایگاه خبری رشت پرس به خوبی توانست رتبه های موفقیت را طی کند و با انعکاس اخبار صحیح و دقیق مخاطبان خود را در بین سایر رسانه ها پیدا کند .

وی افزود: امروز تلاشی همگانی در ثبات مدیریت شهری در حرکت است که در این زمینه رسانه ها به عنوان اثربخش ترین عامل در جریان سازی های اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند که باید به این زحمات ارج نهاده شود .

* شرایط موجود باید لازمه تصمیم گیری افراد قرار گیرد

سید رضا موسوی روزان دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت و حاضر در این نشست با ابراز خوشحالی از حضور در پایگاه خبری رشت پرس اذعان داشت: همواره در طول مدت فعالیت شورایی ارتباط تنگاتنگی با پایگاه خبری رشت پرس داشته و این موضوع ادامه دارد .

وی افزود: در زمانی که برخی در صدد برهم زدن آرامش مدیریت شهری هستند اتحاد و همدلی سایرین می تواند به عنوان نقطه عطفی در مدیریت شهری محسوب شود و اینکه شرایط موجود باید لازمه تصمیم گیری افراد قرار گیرد در غیر اینصورت باید همواره شاهد ثبت رکورد تغییرات باشیم .

* بهره مندی از ظرفیت رسانه ها یکی از اولویت های مدیریت شهری

فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و روابط بین الملل شهرداری رشت در این نشست صمیمانه با ابراز خرسندی از فعالیت های سازنده پایگاه خبری رشت پرس در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد: مدیران مجموعه شهرداری امروز به آرامش و ایجاد بستر مناسب برای خدمتگذاری نیازمند می باشند که در این خصوص رسانه ها می توانند نقش موثری را ایفاء نمایند .

وی همچنین بهره مندی از ظرفیت رسانه ها را یکی از اولویت های مدیریت شهری خواند و افزود به زودی با همکاری رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت برنامه های جامعی را در این خصوص پایه ریزی خواهیم کرد.

* دکتر ثابت قدم تغییرات محسوسی را در مدیریت شهری خلق کردند

منیژه کشتکار سردبیر پایگاه خبری رشت پرس در این نشست ضمن عرض خیر مقدم بیان کرد: جا دارد در اینجا به عنوان یک شهروند از زحمات دکتر ثابت قدم که با اقدامات خود توانستند تغییرات محسوسی را در مدیریت شهری خلق کنند تشکر نمایم و همچنین از جایگاه رسانه می بایست از تعامل خوب و سازنده مدیران شهری بویژه اعضاء شورای اسلامی شهر و شهردار محترم که همواره پاسخگوی اصحاب رسانه بوده اند تشکر و قدردانی نمایم.

( گفتگوی اختصاصی دکتر محمد علی ثابت قدم به زودی از طریق تلویزیون اینترنتی سیمای رشت پرس منتشر می گردد)

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 10711

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی