امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

نامه شبه برانگیز اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن طرح مهر در حمایت شهردار منطقه 5 رشت!+سند

  • پنج شنبه, 28 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در پی انتشار خبری مبنی بر" شهردار منطقه 5 رشت دلایل ناتوانی خود در ارائه خدمات شهری به مسکن مهر را اعلام کرد" که در تاریخ 25/05/95 از طریق همین پایگاه خبری ( در اینجا بخوانید )منتشر شده بود . اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن طرح مهر شهرستان رشت واکنش نشان داد!

در پی انتشار خبری مبنی بر" شهردار منطقه 5 رشت دلایل ناتوانی خود در ارائه خدمات شهری به مسکن مهر را اعلام کرد" که در تاریخ 25/05/95 از طریق همین پایگاه خبری (در اینجا بخوانید )منتشر شده بود . اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن طرح مهر شهرستان رشت واکنش نشان داد!

بنا بر این گزارش اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن طرح مهر شهرستان رشت در اقدامی عجولانه و تامل برانگیز با ارسال نامه ای خواستار انتشار آن در پاسخ به خدمات مالک تالار گلستان شفت و مدیر منطقه 5 شهرداری رشت شد.

این اقدام سازماندهی شده شرکت تعاونی مسکن طرح مهر شهرستان رشت و شهرداری منطقه 5 در حالی صورت پذیرفته است که اخیراً یکی از سایتهای خبری از سابقه نامه نگاری و جمع آوری امضاء این مدیر منطقه در موضوع استیضاح شهردار پرده برداشته ( اینجا بخوانید) و از وی به عنوان یکی از محرکین جمعی آوری نامه استعفای دسته جمعی مدیران شهرداری رشت نام بره است .

فارغ از موضوعات و مشکلات ارائه خدمات شهری در مسکن مهر رشت که بزودی اسناد آن از طریق پایگاه خبری رشت پرس منتشر خواهد شد و در آن نقش شرکت تعاونی های طرح مسکن مهر شهرستان رشت و مدیر منطقه 5 شهرداری خود گویای زوایای پنهان نامه نگاری اخیر می باشد اما اقدام اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن مهر شهرستان رشت با مضمون تقدیر و تشکر از مدیر منطقه و درخواست انتشار آن به استناد ماده 23 قانون مطبوعات بسیار شبه برانگیز است زیرا نگارش مطلب منتشر شده نه تنها خطاب به اتحادیه شرکت های تعاونی مسکن طرح مهر شهرستان رشت نبوده بلکه چکیده سخنان مدیر منطقه 5 با رویکرد تحلیلی و گزارشات مردمی تنظیم شده است و لذا قضاوت در خصوص ارسال جوابیه از طرف شرکت مذکور تاچه حد می تواند مصداق اعمال ماده 23 قانون مطبوعات گردد را به مخاطبان واگذار می کنیم . متن ماده 23 قانون مطبوعات بدین شرح می باشد :

‌ماده ٢٣ -هر گاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهین یا افترا، یا خلاف واقع و یا انتقاد نسبت به شخص (‌اعم از حقیقی یا حقوقی) مشاهده شود،‌ذینفع حق دارد پاسخ آن را ظرف یک ماه کتباً برای همان نشریه بفرستد. و نشریه مزبور موظف است آن گونه توضیحات و پاسخها را در یکی از دو‌شماره‌ای که پس از وصول پاسخ منتشر می‌شود، در همان صفحه و ستون و یا همان حروف که اصل مطلب منتشر شده است، مجانی به چاپ برساند،‌به شرط آنکه جواب از دو برابر اصل تجاوز نکند و متضمن توهین و افترا به کسی نباشد.

حال سوال اینجاست نقش اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن طرح مهر که بنا به اظهارات مدیر منطقه 5 که مبین بدهکاری کلان به شهرداری منطقه 5 رشت است می تواند حاوی چه پیامی باشد را باید در یک فرصت دیگری بررسی کرد. اما چیزی که در این خصوص می توان اشاره کرد قطعا اتحادیه شرکت های تعاونی مسکن طرح مهر شهرستان رشت به چارچوب رسانه و استناد به قوانین مطبوعات بی اطلاع است که در یک اقدام شبه برانگیز خواستار انتشار نامه حمایتی با انگیزه ای نامعلوم ! شده است که در روزهای آتی بصورت ویژه به این موضوع خواهیم پرداخت .

همچنین اقدام و پیگیری روابط عمومی شهرداری منطقه 5 در وصول نامه شرکت تعاونی مذکور شبهاتی را ایجاد کرده است .

در ادامه متن نامه ارسالی به دفتر پایگاه خبری جهت اطلاع عموم منتشر می گردد .

http://uupload.ir/files/d3kf_rasht.png

انتهای پیام/083458

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 10769

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی