امروز: چهارشنبه 09 مهر 1399 برابر با 30 سبتامبر 2020

تشکیل گفتمان تخصصی شهرسازی رشت با مشارکت نظام مهندسی گیلان

  • چهارشنبه, 17 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس عباس صابر  در نشست با جمعی از مدیران شهری رشت با بیان اینکه آرمان معماری ایرانی-اسلامی باید در شهرها و به ویژه کلانشهرهای کشور باید محقق شود، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان در این مهم با مدیریت شهری رشت همکاری ویژه‌ای دارد.

رییس شورای شهر رشت با بیان اینکه باید دغدغه‌ها و چالش‌های شهر توسط کارشناسان و متخصصان شهردار و کمیسیون‌های شورا بررسی شود، افزود: سازمان نظام مهندسی گیلان با عضویت هزاران متخصص حوزه شهرسازی، عمرانی و معماری به عنوان بازوی توانمند و فکری شورای شهر می‌تواند در این مسیر پیشگام باشد.

وی گفت: برای غنا بخشیدن کالبد شهر رشت باید جایگاه شهرسازی و شهرسازان به طور مشخص در اولویت سازمان‌های دخیل در امور شهری قرار گیرد که یکی از مهمترین این سازمان‌ها سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان است.

صابر با اشاره به تلاش‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان  برای ارتقای جایگاه و بهبود وضعیت نقش مهندسی در نظام ساخت و ساز کلانشهر رشت، خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان یک بازوی علمی و تخصصی در خدمت مدیریت شهری رشت بوده و اتاق فکری برای شوراهای استان و به ویژه شورای رشت است.

وی با تأکید بر اینکه بیش از نیمی از اعضای شورای اسلامی دور چهارم رشت عضو سازمان نظام مهندسی گیلان هستند، اظهار داشت: شورای شهر از نظر اجتماعی دارای جایگاه ویژهای است و میتواند در سه نقش مدیریتی، هماهنگی و نظارتی با استفاده و دعوت از اشخاص متخصص و صاحب نظر در کمیسیون های تخصصی، زمینه های مساعد و مناسبی برای برنامه ریزی‌ها و ایجاد تحرک در بخش های مختلف امور شهری را فراهم کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از تشکیل کارگروه همکاری‌های مشترک شورای رشت و سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان استقبال می‌کنیم، افزود: بکارگیری متخصصان حرفه‌ای از ضروریات امروز اداره امور شهرها است.

وی گفت: بررسی و اظهارنظر در مورد ضوابط، مقررات و لوایح شهرسازی و معماری و نظارت بر اجرای صحیح آنها، تلاش برای فرهنگ سازی و ایجاد زمینه‌های مشارکت مردمی در امر اجرای طرح‌های شهرسازی و مشارکت با سایر نهادهای غیردولتی از جمله نظام مهندسی ساختمان گیلان در دستور کار شورای چهارم رشت است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: خلق شهر با هویت بر پایه نوآوری، خلاقیت و همسو با فرهنگ ایرانی- اسلامی نیز از مواردی است که در کارگروه‌های تخصصی شهر رشت پیگیری می‌شود.

صابر با بیان اینکه باید از ظرفیت متخصصان شهرسازی برای توسعه بزرگترین کلانشهر شمالی بهره برد، گفت: شبکه گفتمان تخصصی شهرسازی رشت با مشارکت سازمان نظام مهندسی گیلان تشکیل میشود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1137

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی