امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

مخالفت شهرداری منطقه یک رشت با تزئین مجسمه میدان مادر در ایام دهه محرم!

  • سه شنبه, 13 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، عوامل شهرداری این منطقه نقشی در ایجاد تغییر در مجسمه مادر نداشته‌اند و المانهای مربوط به ماه محرم طبق اصول و قاعده در نقاط تحت مدیریت این شهرداری برای استفاده از ایام نصب شده است

هرساله با شروع ایام محرم هیات‌های مذهبی با پارچه نوشته و پرچم‌های مشکی، سبز و قرمز به استقبال عزاداری برای امام حسین (ع) و یارانش می‌روند. هر هیات مذهبی نیز در کنار تکیه و حسینیه خود که حتی تا پیاده راه‌های نیز کشیده می‌شود با ایجاد ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران خود استقبال می‌کنند.

اما عصر روز دوشنبه شهروندان با صحنه عجیبی در میدان مادر شهرداری منطقه یک رشت مواجه شدند. پارچه مشکی بزرگی بر روی مجسمه «مادر» و پارچه سبزی نیز بر روی کودک در آغوش مادر پیچیده شده بود.

پیگیری‌ها نشان داد که سازمان زیبا سازی و شهرداری منطقه یک نقشی در این کار نداشته‌اند.

نینا پنجه‌ای مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک رشت در گفت‌و‌گویی تاکید کرد که عوامل شهرداری این منطقه نقشی در ایجاد تغییر در مجسمه مادر نداشته‌اند و المانهای مربوط به ماه محرم طبق اصول و قاعده در نقاط تحت مدیریت این شهرداری برای استفاده از ایام نصب شده است.

محمدباقر بشر دانش مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت هم در همین رابطه در گفتگویی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عزدارای شهادت امام حسین به شهروندان گفت: شهرداری رشت و سازمان زیباسازی از چند روز گذشته تمهیدات زیادی برای نصب المانهای مختلف مربوط به ماه محرم در شهر اندیشیده است و شهروندان مشاهده می‌کنند که در جای جای شهر از جمله میدان‌ها و بافت مرکزی پیاده راه رونمایی شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت در عین حال درباره وضعیت پیش آمده در میدان مادر هم گفت: این کار دور از چشم متولیان امر و احتمالاً توسط یک هیات مذهبی در آن محدوده بدون هماهنگی با شهرداری انجام‌شده بود و در ساعات اولیه صبح امروز میدان مادر به شرایط اولیه خود برگشت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت بابیان اینکه انجام تبلیغات باید با مجوز باشد گفت: تبلیغات و فضاسازیی باید زیر نظر معاونت خدمات شهری و شهرداری مناطق و اخذ مجوز از سازمان تبلیغات انجام شود.

وی بابیان اینکه المان‌ها و میدان‌ها شهر جز اموال عمومی محسوب می‌شود گفت: مجسمه‌ها و المان‌ها از هزینه بیت‌المال ساخته می‌شود و سازمان زیباسازی از شهروندان می‌خواهد که در حفظ مجسمه‌های و نمادهای شهر مانند اموال خودشان تلاش کنند.

بشر دانش همچنین با اشاره به تبلیغات گسترده و حضور پرشور هیات‌های مذهبی در سطح شهر توصیه‌هایی نیز مطرح کرد. وی گفت: برخی متأسفانه با میخ بر روی درختان برای نصب پرچم اقدام می‌کنند که متأسفانه این امر سبب آسیب به گونه‌های گیاهی می‌شود.

وی همچنین از شهروندان عزادار خواست که از نصب داربست‌های خطرناک که خطر سقوط دارند خودداری کنند تا عزاداری در ماه محرم در آرامش و بدون خطرات جانی انجام شود.گیل نگاه

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 11510

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی